Twitter kapanıyor mu? Elon Musk’ın Tweeti Olay Yarattı!

Son günlerde Twitter kullanıcıları tarafından cevabı en çok merak edilen soru Twitter kapanıyor mu? Peki Twitter’ın kapanacağına yönelik tartışmalara Elon Musk ne diyor? Twitter’ın kapatılacağına dair artan korkular ve kritik yönetici ekiplerinin zayıf olduğu endişeleri son günlerde Twitter’da bomba etkisi yarattı. Peki ünlü sosyal medya platformu Twitter’ın kapanması söz konusu mu? Tartışmalara Elon Musk da katıldı…

Twitter kapanıyor mu? Elon Musk'ın Tweeti Olay Yarattı!
Twitter kapanıyor mu? Elon Musk’ın Tweeti Olay Yarattı!

#RIPTWITTER: TWITTER KAPANIYOR MU?

Twitter kullanıcıları olası kapanma ihtimalinden endişe duyuyor ve Twitter kapanacak mı sorusunun cevabını merak ediyor. Üstelik son günlerde birçok Twitter kullanıcısı tarafından, ünlü sosyal medya platformunun kapanması ile ilgili hashtagli tweetler de atılıyor. Twitter’ın kapanma ihtimaliyle ilgili bulunan hashtag de oldukça acımasız: #RIPTwitter

Yüzlerce çalışanın, Elon Musk’ın “son derece zorlu” çalışma şartları yüzünden Twitter’dan istifa ettiği çok konuşulmuştu. Şimdi ise gündemde çok daha büyük bir söylenti var: Twitter Kapanıyor! Twitter’da çalışan ve kimliğini paylaşmayacağımız biri tarafından bize verilen bilgiler ise Twitter ile ilgili söylentiler asılsız. Yani Twitter’da yaşanan sorunların kaynağında sistemsel bir tür kesinti dışında başka bir şey yok.

#RIPTWITTER hashtagiyle atılan en güncel tweetlere bir göz atmak isterseniz sizi buraya alalım: https://twitter.com/search?q=%23RIPTwitter&src=typed_query

KULLANICILARDAN TWITTER KAMPANYASI

Yüzlerce çalışanın şirketten ayrıldığı ve ofislerin kapalı olduğu yönündeki haberler arasında Twitter’ın uzun süreli bir kesintiyle karşı karşıya kalabileceğinden endişelenen bazı Twitter kullanıcıları, #RIPTwitter hashtagiyle tweetler ve capsler paylaşmaya başladı.

Elon Musk, Twitter çalışanlarına “son derece sert” çalışma şartları sundu ve bu şartlara uyulmaması durumunda istifa hakkı seçeneği de olduğunu söyledi. Sign In Up‘ın daha önceki araştırmalarına göre, çalışanların şirkette çalışmaya devam etmek istediklerini onaylamak için gönderilen bir e-postada “evet”i seçmeleri için 17 Kasım Perşembe günü saat 17:00’ye kadar süreleri vardı.

“Kritik hizmetlerden” sorumlu ekiplerin zaten zayıf olduğuna dair endişeler arasında, bir çalışan Sign In Up’a “bir tür kesintinin” var olduğu bilgisini verdi. Twitter’da daha önce mühendislik yapmış eski bir çalışandan öğrendiğimize göre de Twitter’da bir sorun meydana gelirse, temel hizmetleri sürdürmekle görevli kişiler işten çıkarıldığı için düzeltilmesi daha uzun sürecekti.

En kötüsüne, yani Twitter’ın kapatılmasına hazırlanan birçok kullanıcı da 17 Kasım Perşembe gecesi Twitter kampanyası başlattı.

İŞTE TWITTER’IN KAPANMASI İHTİMALİNE KARŞI ATILAN EN ÇARPICI TWEETLER

Madem Twitter kapanıyor, yeni ve Elon Musk’sız bir Twitter kuralım

Pete Haas tarafından Twitter kapanıyor söylentilerine karşı paylaşılan bu tweette, “Mad Men“den Don Draper‘ın, “Eski Twitter çalışanları önümüzdeki hafta yatırımcılara teklif veriyor. #RIPTwitter” ifadeleri yer aldı. Bu da “Kelimenin tam anlamıyla Elon Musk’sız bir Twitter” fikrini sunduğunu akıllara getirdi.

Sohbet odaları kurarak Twitter’ın kapanmasını nostaljik bir fırsata çevirelim

Güney Dakota, Sioux Falls’ta bir meteorolog olan Tyler Roney’den Twitter kapanıyor mu söylentileri için gelen tweet: “Pekâlâ, eğer öyleyse, burada görüşürüz çocuklar. #RIPTwitter.” İnternetin ilk zamanlarında kullanıcılar arasında çok popüler olan sohbet odalarının bir görseli tweete alaycı bir anlam katmış. 🙂

ELON MUSK TWITTER’I KAPATACAK MI?

En çok merak edilen ise, tüm bu söylentiler sosyal medyayı kasıp kavururken Twitter kapanıyor mu tartışmalarına karşı Elon Musk’tan gelecek açıklamaların ne olacağıydı. Twitter’ın kapanması tartışmalarına Elon Musk, oldukça komik bir capsle katıldı. İşte o tweet:

Leave a Reply

Previous Story

Twinstrangers.com Sign In, Login, Sign Up – İkizini Bulma Sitesi Twinstrangers.net

Next Story

Google Hesap Yedekleme – Google ve Gmail hesabı nasıl yedeklenir?

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: