Protonmail Giriş, Oturum Açma, Hesap Açma, Hesap Oluşturma, Kaydolma, Hesap Silme, Protonmail Türkçe

Protonmail Giriş, Oturum Açma

Protonmail, gelen kutusu ve kimliğinizi korur, çünkü tam olarak bunun için tasarlanmış güvenli bir e-posta hizmetidir. Diğer tüm dünya çapındaki büyük mail hizmetleri de gizliliğinize saygı duyar. Fakat Proton Mail gizliliğinizi korumak için diğer mail hizmetlerinden daha da ileri gider. Bu da Proton mail’i Google’ın Gmail’i ve Microsoft’un Outlook.com gibi mail hizmetlerinden farklı olmasını sağlar.

Protonmail, kullanışlı bir web arayüzü ve mobil uygulamalar aracılığıyla ücretsiz uçtan uca şifreli e-posta hizmeti sunar . E-postaları dışa aktarmak veya bunlara başka bir şekilde erişmek zordur, ancak Proton Mail’in ücretsiz sürümü daha fazla üretkenlik özelliği sunar.

proton mail e-posta, protonmail.com login, Mail protonmail, Proton mail, Proton Mail Aç, Proton mail nedir, Free protonmail, Old proton mail login, protonmail aç, proton mail posta, protonmail gelen kutusu

  • Oturum açma sayfasına gidin.
  • Protonmail mail adresinizi ya da kullanıcı adınızı girin.
  • Parolanızı girin.
  • Ardından “Oturum aç“ı seçin.
  • Proton mail gelen kutunuz açılacaktır.

Protonmail Hesap Açma, Hesap Oluşturma

  1. https://account.proton.me/signup linkine gidin.
  2. Kullanıcı adınızı yazın. (Uzantısını @proton.me ya da @protonmail.com şeklinde seçebilirsiniz.)
  3. E-posta adresiniz için bir parola belirleyerek Parola ve Parola onayı kutucuklarına yazın.
  4. Ardından Hesap ekle’ye tıklayın.

Ücretsiz ve Premium ProtonMail nedir?

Herkes Proton Mail’e kaydolabilir ve ücretsiz olarak 500 MB çevrimiçi depolama alabilir. Ücretli hesaplar, öncelikli müşteri desteği ve diğer üretkenlik özelliklerine ek olarak 20 GB’a kadar depolama alanı içerir. Ara sıra şifreli e-posta gönderiyorsanız, ücretsiz hizmet yeterli olacaktır.

Uçtan Uca Şifreleme Nedir?

Şifreleme, e-postaların içeriğini meraklı gözlerden korur. İletiler bilgisayarınızdan alıcıların gelen kutularına gönderilirken, yol boyunca kötü niyetli üçüncü şahıslar tarafından yakalanabilirler.

Uçtan uca şifreleme ile mesaj gönderdiğinizde şifrelenir ve alıcı mesajı açtığında şifresi çözülür. Mesajın kilidi yalnızca alıcının kişisel anahtarıyla açılabileceğinden, aradaki hiç kimse şifresini çözemez. ProtonMail gibi hizmetler, hassas bilgilerin yanlış ellere geçmesinden endişe etmeden iletilmesini mümkün kılar.

ProtonMail, E-posta Mesajlarını Nasıl Şifreler?

Başka bir ProtonMail kullanıcısıyla e-posta alışverişi yaptığınızda, mesajlar tarayıcınızdaki veya akıllı telefon uygulamanızdaki anahtarıyla şifrelenir ve alıcı mesajı açtığında deşifre edilir. Bu nedenle, parola ayarlamanız gerekmez.

Proton Mail kullanmayan birine mesaj gönderdiğinizde, onu bir şifre ile şifreleme seçeneğiniz vardır. Alıcı, Proton Mail web arayüzüne bir bağlantı içeren bir mesaj alacak ve mesajınızı görüntülemek için şifreyi girmelidir. Aynı arabirimden, aynı parola ile korunan şifreli bir mesajla yanıt verebilirler.

Mesajları şifrelemek için PGP’yi de kullanabilir ve farklı bir hizmetle kullanmak üzere Proton Mail’den genel ve özel PGP anahtarlarınızı dışa aktarabilirsiniz. Tersine, şifreli e-posta kullanıyorsanız, mevcut anahtarlarınızı ProtonMail hesabınıza aktarabilirsiniz.

ProtonMail Arayüzü

ProtonMail web arayüzü, diğer e-posta istemcilerinde (Arşiv ve Spam gibi) bulunan klasörleri içerir. Renk kodlu etiketler, mesajların öne çıkmasını sağlamak için yıldızlar ve gelen postaları otomatik olarak etiketlemek için kurallar içerir. Ücretli ProtonMail kullanıcıları sınırsız özel kural oluşturabilirken, ücretsiz hesaplar bir özel kuralla sınırlıdır. Ayrıca basit bir otomatik yanıt özelliği vardır.

ProtonMail ile Mesaj Gönderin

İletileri HTML biçimlendirmesi ve satır içi resimlerle özelleştirmek için Proton Mail zengin metin düzenleyicisini kullanın. Proton Mail birkaç klavye kısayolunu desteklese de, mesaj oluşturma konusunda sınırlı yardım sunar. Örneğin, şablon veya metin parçacıkları ayarlayamazsınız ve Proton Mail metin, saat veya alıcı önermez.

Proton Mail’in kriptografisi başka bir avantaj sağlar: E-postaları belirlediğiniz bir zamanda kendi kendini imha edecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ek güvenlik için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.

ProtonMail’i Diğer E-posta Hesaplarınızla Nasıl Kullanırsınız?

ProtonMail Bridge, diğer e-posta hesaplarınızı Proton Mail hesabınızla bağlayan bir masaüstü uygulamasıdır. Proton Mail’in postayı şifreleme yöntemi nedeniyle, diğer e-posta istemcileriyle doğrudan bağlantı kuramaz, bu nedenle Bridge, iletişimi kolaylaştırmak için uzak bir sunucu görevi görür. Outlook ve Thunderbird gibi bir uzak posta sunucusuna bağlanmayı destekleyen herhangi bir posta istemcisi, ProtonMail’e bu şekilde bağlanabilir.

Leave a Reply

Previous Story

E-posta adresinde hangisi bulunmalıdır? Bir e-posta adresinde bulunması gerekenler

Next Story

Google Business Mail, Corporate Mail, Gmail Business Mail Account for Company, Custom Google Mail

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: