Kurumsal mail nedir? Şirketler için kurumsal mail hesabı nasıl açılır?

Kurumsal mail, genellikle bir şirketin veya işletmenin işletme adını veya markasını içeren e-posta adresidir. Bu, şirketin ihtiyaç duyduğu farklı e-posta adreslerini oluşturmak için gerekli internet etki alanını önceden almış olması sayesinde elde edilir.

Bu yönüyle (bir şirketin adı, markası veya işletme adıyla eşleşen kendi alan adına sahip olmak), genellikle farklı şirketler tarafından sunulan e-posta hesapları olan kişisel e-postalardan farklı olduğu için kurumsal posta olarak adlandırılır. Kişisel e-posta hesaplarında tercih edilen posta sunucuları herkesin bildiği gibi Gmail, Outlook, Yandex ve diğerleridir. Ancak artık bu sunucularla da kurumsal şirket hesabı açılabiliyor.

Çoğu durumda, kurumsal e-postalar, bir şirketin tüm çalışanlarına ve ayrıca belirli belirli alanlara, doğrudan iletişim sağlamak için ve yalnızca iş amaçlı olarak atanır. Kişinin veya alanın adını e-posta adresinin başına yerleştirir. Örneğin isim@sirketadı.com, departman@şirket.com, info@şirketadı.com gibi.

Kurumsal mail hesabı açmanın avantajları nelerdir?

Bugüne kadar, Gmail veya Outlook sunanlar gibi ücretsiz e-posta adresleri kullanan şirketler ve profesyoneller vardır. Bununla birlikte, herhangi bir müşterinin gözünde bu uygulamanın güvensizlikle eş anlamlı olduğu ve aynı zamanda profesyonel olmayan, az kaynağa sahip ve / veya minimum yatırımı olmayan bir şirketle uğraştığınızın olası bir göstergesi olduğu gösterilmiştir.

İş hayatında hızlı ve kolay iletişim kurmanın en etkili yolu olan e-posta, hem bireysel hem de kurumsal yazışmalarda ilk tercih oluyor. E-posta, uzun süre sonra dahi saklanabilmesi nedeniyle her işletmenin en önemli iletişim aracıdır ve özellikle kurumsal yazışmalarda yazılı bir beyandır. Kurumsal mail, işletme adınızla eşleşen kişiselleştirilmiş e-posta hesapları içerir. Şirket uzantılı bu e-posta hesapları belki de kurumsal kimliğinizin en önemli unsurlarından biridir.

1. Profesyonel Görünmenizi Sağlar

Yazışmalarınızı, tekliflerinizi ve müşteri iletişimlerinizi kurumsal e-postanız ile yürütmek şirketinize değer katar. Ayrıca kartvizitlerinize, web sitenize ve çok daha fazlasına kişisel e-posta adresinizi ekleyerek şirketinizi her yerde tanıtma olanağına sahipsiniz. Yapılan araştırmalara göre kurumsal e-posta kullanımı ile alıcının e-postayı açma oranı artmaktadır. Bu aşamada kurumsal mail kullanımı markanızı büyütmek ve kurumsal kimliğinizi güçlendirmek için faydalı bir araç haline gelir.

2. Müşterilerinizle Aranızdaki Güven İlişkisine Katkı Sağlar

Güvenilir olduğunuzu göstermenin en pratik yolu! Kurumsal e-postanız firmanızın dijital kimliğidir. Müşteriler genellikle şirketlerin, şirket adlarını veya markalarını içeren bir e-posta adresine sahip olmalarını bekler. E-posta adresiniz alan adınız veya şirket adınızla eşleşirse, müşterilerin işletmenizi seçme olasılığı 9 kat daha fazladır.

3. Marka Konumunuzu Güçlendirir

Kurumsal mail şirketiniz için dijital bir kimlik oluşturur. Verimliliğinizi artırır ve şirketinizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Profesyonel firmalar marka konumlarını güçlendirmek ve müşterileriyle buluşmak için bu aracı kullanırlar. İnternette güçlü bir varlığa sahip olmak ve büyüme hedeflerine ulaşmak için küçük ama etkili bir yatırım yaparlar. Siz de satış gücünüzü geliştirmek ve yeni potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurmak için bu mükemmel aracı kullanabilirsiniz. Bu sayede rakipleriniz arasında fark yaratarak marka konumunuzu güçlendirebilirsiniz.

Kurumsal mail hesabı açmak ücretsiz mi?

Evet, işletme alan adı barındırma hizmetiniz bunu alan adı barındırma için ücretsiz bir eklenti olarak sağlıyorsa ücretsiz olarak bir iş e-postası oluşturabilirsiniz. Çoğu hizmet, iş e-postalarını etki alanı barındırma ile ücretsiz olarak verir, bu nedenle servis sağlayıcınıza sorduğunuzdan emin olun. Bunun için tamamen işlevsel bir web sitesine ihtiyacınız olmayacak. Uzak bir sunucuda barındırılan bir alan adına sahip olmak yeterlidir.

Kurumsal mail hesabı nasıl açılır?

Bir kurumsal şirket e-posta adresi oluşturmanın, Google Workspace veya Microsoft Outlook gibi bir e-posta hizmeti sağlayıcısı  kullanmak gibi birkaç farklı yolu vardır. Google Workspace, çok kolay hesap kurulumu, tonlarca özellik ve rekabetçi fiyatlar sunan dünyanın en popüler e-posta hizmeti sağlayıcılarından biri olduğu için örnek olarak bunu kullanacağız.

Gmail’i kişisel e-posta için zaten kullandıysanız, arayüz aynı olduğu için öğrenme eğrisi oldukça düz olacaktır. Bir alan adınız yoksa, Google Workspace onu satın almanıza da yardımcı olacaktır. Kredi kartı bilgileriniz karşılığında 14 günlük ücretsiz deneme için bir Google Workspace hesabı oluşturun ve başlayın.

Aşağıdaki adımları izleyerek Google Workspace ile bir kurumsal mail adresi oluşturabilirsiniz:

  1. workspace.google.com adresine gidin ve “Başlayın”ı tıklayın
  2. İletişim bilgilerinizi girin (ör. işletme adı, çalışanlar ve ülke)
  3. Halihazırda bir alan adınız olup olmadığını belirtin (örn. işletmeniz.com)
  4. Bir etki alanınız varsa, onu bağlamanız istenir. Bir alan adınız yoksa, satın almak için bir tane aramanız istenecektir.
  5. İşletme bilgilerinizi girin (ör. adres)
  6. kullanıcı adınızı ve şifrenizi seçin
  7. Bir plan seçin ve ödeme işlemini tamamlayın

Google Workspace ile bir iş e-postası oluşturduğunuzda otomatik olarak 14 günlük ücretsiz denemeye başlayacağınızı unutmayın.

Leave a Reply

Previous Story

Gmail hesabınızı silin (Hesap silme linkini kullanarak bir Google hizmeti olan Gmail’i silin)

Next Story

www.hotmail.com Log In: Hotmail.com Log In to My Account

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: