İnternet Bağlantı Sorunu Çözümü – İnternete bağlanamıyorum, çözümü nedir?

İnternet bağlantı kopma sorunu nasıl çözülür? İnternet kopma sorunu yaşamak gerçekten oldukça can sıkıcıdır. Bazen bildiğiniz tüm yöntemleri denemenize rağmen sonuç alamayabilirsiniz. Bu, sizi yıldırmamalı. Belki de hâlâ denemediğiniz birkaç sorun giderme yöntemi vardır. İnternet bağlantı sorunu, kopma sorunu, WiFi sorunu yaşıyorsanız 2023 model çözüm yöntemlerimizi mutlaka deneyin.

İnternet Bağlantı Kopma Sorunu Çözümü 2023

Bilgisayarımın internet bağlantısı sürekli kopuyor diyenler, DSL kopma sorunu ve WiFi kopma sorunu yaşayanlar oldukça fazla. Bütün bunların çözümü için hiçbir masraftan kaçınmadık ve çözüm yöntemlerini araştırdık. 🙂

Son olarak hâlâ sonuç alamazsanız yorumlarda bize “İnternet kopma sorunu nasıl çözülür?” ile ilgili önerilerinizi yazabilirsiniz. Farklı fikirlere daima açığız. Neyse, konumuza dönelim.

1. İnternet Bağlantı Sorunu Gidermek İçin Komut İstemi’ni, yani CMD’yi kullanma

Windows 10 WiFi kopma sorunu hâlâ en etkili CMD yöntemiyle çözülmekteydi. 2023 model çözüm yöntemleri arasında da yine etkilisi CMD’yi kullanmaktır: 

 • Windows Tuşu + S’ye basın.
 • Arama kutucuğuna da CMD ya da cmd yazın. Büyük/küçük harf fark etmiyor.
 • Komut İstemi simgesine sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır”ı seçin.

Karşınıza Komut İstemi’nin penceresi açılacak. O pencereye de aşağıdaki komutları sırayla girin ve enterlayın. İnternet kopma sorunu çözümü için CMD’de kullanabileceğiniz komutlar şunlardır: 

 • netsh winsock reset (enterlayın)
 • netsh int ip reset (enterlayın)
 • ipconfig /release (enterlayın)
 • ipconfig /renew (enterlayın)
 • ipconfig /flushdns (enterlayın)

İnternet kopma sorunu için bu yöntem çözüm olmadıysa aşağıdaki yöntemleri de sırayla denemenizi öneririz.

2. DSL İnternet Bağlantı ve Kopma Sorunu Çözümü

Modemi kapatıp açma DSL kopma sorununda denenmesi gereken ilk yöntemdir. Modeminizi kapatıp açmak önbellek temizliği için önemlidir. Bunun için Power tuşunu kullanabilir ya da elektrikle bağlantıyı kesmek için modeminizin adaptörünü çekebilirsiniz.

3. Kablolu İnternet Bağlantı Kopma Sorunu Çözüm Yöntemleri

 • Görev Çubuğu’ndaki internet bağlantısı simgesine sağ tıklayıp “Sorunları gider”i seçmek.
 • Kabloların sağlamlığını kontrol etmek.
 • İnternet bağlantısı yapılan kabloyu (anahatta bağlanan kablo) değiştirmek.

4. WiFi İnternet Bağlantı Kopma Sorunu

Ağ bağdaştırıcısı güncelleme işlemini gerçekleştirin.

5. Bilgisayarımın internet bağlantısı sürekli kopuyor

 • Bilgisayarınızda virüs taraması yapın.
 • Birkaç farklı WiFi analiz uygulaması ile internet kopma testi yapın.

6. WiFi bağlanıyor ama internet erişimi yok

wifi bağlanıyor ama internet erişimi yok çözümü

WiFi bağlanıyor ama internet erişimi yok diyorsanız size adım adım internet bağlantı sorunlarınızı nasıl giderebileceğinizi anlatalım. Çünkü birçok internet bağlantı sorunu için çözüm bulmaya çalışıldığında her kafadan bir ses çıkar. 

WiFi bağlanıyor ama internet erişimi yok şeklinde bir sorun yaşadığınızda da durum diğerlerinden farklı değildir. Bağlantı sorunlarını gidermeye yönelik birçok işlem yaparsınız ve kafanız eskisinden çok daha fazla karışabilir. Bu yüzden direkt WiFi internet bağlantı sorunu çözümü için önerilen yöntemleri sizler için toparlamaya çalıştık.

1. WiFi Bağlanıyor ama İnternet Erişimi Yok Sorunu

Birinci adımda WiFi bağlanıyor ama internet erişimi yok sorununun çözümü için en basit yöntemlerden biri ilk olarak modeminizi yeniden başlatmaktır. 

Modeminizi yeniden başlatmayı denediniz mi? Eminiz aklınıza ilk gelen çözüm yöntemlerinden biri de bu olmuştur. Olmadıysa da denemeniz internet bağlantınızın sıfırlanması için iyi bir yoldur. Modeminizin “Power” ya da “Güç” olarak tanımlanan açma/kapatma düğmesine basın ve modeminizi kapatın. Daha sonra modeminizdeki elektrik bağlantısını da kesin. Modeminizin açma/kapama düğmesine tekrar basın ve bu kez elektrik kablosunu modeminizin açma/kapama tuşu “açık” konumdayken takın. 

Modeminizi yeniden başlatmak internet belleğini temizler, arka planda meydana gelen sorunların ve diğer devam eden bazı işlemlerin sıfırlanmasına, yenilenmesine yardımcı olur.

2. Kablosuz Ağa Bağlanıyorum Ama İnternete Giremiyorum Sorunu

Bu ikinci adımda kablosuz ağa bağlanıyorum ama internete giremiyorum” diyenlerin doğru ağa bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmesi önemlidir. 

Sizin modeminizle aynı adı taşıyan bir başka ağ bağlantısı olup olmadığını kontrol edin. Bazı modemler fabrika ayarlarına döndürüldüğünde ağ bağlantılarını şifrelemeyebilir. Cihazınız WiFi bağlantısını otomatik olarak şifresiz bir ağ ile yapılandırabilir. Bu durumda WiFi bağlı olur ama internete erişemeyebilirsiniz. Çünkü bağlandığınız ağ size ait değildir. Mutlaka ayarlarınız kontrol edip kendi ağınıza bağlı olup olmadığınıza bakın.

3. WiFi internet erişimi yok Sorunu

Üçüncü adımda kablosuz ağ bağlantınızın parolasını yeniden girmek “WiFi internet erişimi yok” şeklinde bir sorun yaşamanız durumunda etkili çözüm yöntemlerinden biridir.

4. VPN’i Devre Dışı Bırakın

Dördüncü adımda VPN bağlantısı kullanıyorsanız mutlaka onu devre dışı bırakmanız önerilir.

5. Modemde internet var bilgisayarda yok

Beşinci adımda ise sorumuz şu: “Modemde internet var bilgisayarda yok mu? Cihazınız ağa bağlanırken DHCP yerine Statik IP ile IP adresi alıyorsa bu da internete erişiminizi kısıtlayabilir. İnternet bağlantı sorunu gidermek ve bu ayarı sıfırlamak için ağ bağlantısı simgesinin üzerine sağ tıklayıp “Sorunları gider”i seçin ve adımları izleyin.

6. Telefon WiFi bağlanıyor ama internet erişimi yok sorunu

Altıncı adım önerimiz ise telefonlarla ilgili. Eğer kendi modeminiz dışında, başka bir mekânda bir ağa bağlanıyorsanız ve Telefon WiFi bağlanıyor ama internet erişimi yok gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız bir internet tarayıcısı açmak (Chrome, Opera, Safari, Microsoft Edge vb.) gerekebilir. Çünkü WiFi bağlantısı yapıldıktan sonra bazı modemler sizin internet tarayıcısı aracılığıyla açılacak bir sayfada kullanıcı adı ve şifre girmenizi isteyebilirler. İnternet tarayıcısını açtığınızda karşınıza gelecek sayfada ilgili adımları izleyerek internete erişim sağlayabilirsiniz.

7. Bilgisayar WiFi bağlanıyor ama internete girmiyor sorunu

Yedinci adım önerimizden önce sorumuz şu: Bilgisayar WiFi bağlanıyor ama internete girmiyor mu? Yine bağlantı simgenize sağ tıklayarak (PC’de) DNS ayarlarınızı sıfırlamanız gerekebilir. Bunu da yine “Sorunları gider” seçeneğiyle gerçekleştirebilirsiniz. 

8. Bağlantı var internet yok

Sekizinci adım önerimizden önce de yine bir sorumuz var: Bağlantı var internet yok mu? MAC filtrelemesi etkinse WiFi bağlantısı yapsanız bile internete erişemeyebilirsiniz. Bu yüzden modeminize kendi kullanıcı adınız ve şifrenizle bağlanarak MAC filtrelemesini pasif hâle getirmeniz gerekebilir.

9. Son Adım

Dokuzuncu ve son adımda diğer bütün adımları uygulamanıza rağmen internete erişim sağlayamıyorsanız “WiFi bağlanıyor ama internet erişimi yok” sorunu için lütfen internet servis sağlayıcınız (TTNET, Superonline, Turknet vb.) ya da modeminizin teknik servisi ile iletişime geçin.

İnternet var ama internete bağlanamıyorum çözümü 2023

İnternetim var fakat internete bağlanamıyorum serzenişinde bulunanların sayısı günden güne artıyor. Üstelik bu sorunun bazı farklı versiyonları da var. Bunlardan birkaçı da;

 • WiFi internet erişimi yok
 • Telefondan internete bağlanamıyorum
 • Modem internete bağlanmıyor
 • Bilgisayardan internete bağlanamıyorum
 • Bağlantı var internet yok
 • Telefon WIFI bağlanıyor ama internet erişimi yok
 • Laptop internete bağlanmıyor
 • Mobil veri açık ama internete bağlanamıyorum

şeklinde. Peki internet var fakat internete bağlanamıyorum gibi bir sorunu diğer tüm versiyonları ile birlikte yaşadığınızda nasıl çözebilirsiniz? İşte bütün bunların yanıtını vermeye çalıştık.

1. Telefondan İnternete Bağlanamıyorum Çözümü 2023

Telefondan internete bağlanamıyorsanız şu çözüm yöntemlerini uygulamanızı önemle rica ederiz sevgili signinup.com takipçileri:

 • Telefonunuzu kapatıp açın.
 • Telefonunuzun ağ bağlantısını sıfırlayın.
 • Modem, ulaşılabilecek bir yerdeyse modemi yeniden başlatın.
 • Telefonunuzda VPN kullanıyorsanız VPN’i devre dışı bırakın.
 • Kablosuz ağ bağlantısı yaptığınız ağın şifresini telefon üzerinden “Unut” diyerek tekrar girin.
 • Telefonunuzun ağ performansını etkileyen uygulamaları kaldırın ya da kapatın.
 • Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

2. Modem İnternete Bağlanmıyor Çözümü

Modeminiz internete bağlanmıyorsa bu, akıllara ilk önce İSS’nizde bir altyapı çalışması olup olmadığını sorgulamayı getirmeli. Hangi internet servis sağlayıcısından hizmet alıyorsanız ilk etapta mutlaka müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. Sorun İSS’nizle ilgili değilse ve hâlâ “İnternete bağlanamıyorum” diyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Modeminizi yeniden başlatın. (Modemin arayüzüne girerek ya da Power düğmesi ile yapabilirsiniz.)
 2. Modeminize ana internet hattından gelen kablonun hasar görüp görmediğini kontrol edin.
 3. Modeminizin firmwareini güncelleyin. Yani modeminizi güncelleştirin. Bunu da modem markasına göre gerçekleştirebilirsiniz. Firmwareler için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yorumlara bekleriz.
 4. Modeminizin WAN ayarlarını kontrol edin. Kullanıcı adı ve şifre sorunları meydana geldiğinde internet bağlantınız gidebilir.
 5. Modeminizi fabrika ayarlarına sıfırlayın. “İnternete bağlanamıyorum” diyenlerin çoğu bu yolla sorunu halledebilmekte. Modeminizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için modemin arka yüzündeki arayüz kullanıcı adı ve şifresi ile bağlantı sağlamanız gerekir. Modemlere bağlantı adresi genellikle 192.168.1.1’dir. Ayrıntılı bilgi almak için sorularınızı yorumlara bekliyoruz.
 6. Modeminize giden internet kablosunda aracı kutu kullanmayın. Şu hem telefon hem de internet bağlantısı imkânı veren soketlerden bahsediyoruz. Soket kullanımlarında internet bağlantısında ciddi sorunlar meydana gelebilmekte. Soket kullanıyorsanız soketinizi yenileyebilir ve sorununuzun giderilip giderilmediğini kontrol edebilirsiniz.

3. Bilgisayardan İnternete Bağlanamıyorum Çözümü

Bilgisayardan internete bağlanamıyorum ya da Laptop internete bağlanmıyor diyorsanız çözüm için uygulayacağınız birkaç adım var:

 1. Ağ bağlantınıza sağ tıklayarak “Sorunları gider” seçeneğini deneyin.
 2. Ağ bağdaştırıcınızı güncelleştirin. Bunun için Windows Tuşu + X yaparak açılan menüde Aygıt Yöneticisi’ni seçin. “Ağ bağdaştırıcıları” menüsünden ağ bağdaştırıcınızı bulup üzerine sağ tıklayın ve açılan menüde “Sürücüyü güncelleştir”i seçin.
 3. Ağ bağdaştırıcınızı silip yeniden yükleyin. Bunun için yine ikinci adımdaki yolla Aygıt Yöneticisi’ne girin. Ağ bağdaştırıcınızın üzerine sağ tıklayarak “Cihazı kaldır”ı seçin. Açılan uyarı penceresinde de “Kaldır”ı seçip işlemin tamamlanmasını bekleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 4. Modeminizi kapatıp birkaç dakika bekleyerek tekrar açın.
 5. Bilgisayarınıza kablo ile internet bağladıysanız kablonuzu kontrol edin. Ve kablolu bağlantılarda kaliteli ürünler tercih edin.

4. Telefon WiFi Bağlanıyor ama İnternet Erişimi Yok Çözümü

 1. Telefonunuzu kapatıp açın.
 2. Telefonunuzun ağ bağlantısını sıfırlayın.
 3. Modem, ulaşılabilecek bir yerdeyse modemi yeniden başlatın.
 4. Telefonunuzda VPN kullanıyorsanız VPN’i devre dışı bırakın.
 5. Kablosuz ağ bağlantısı yaptığınız ağın şifresini telefon üzerinden “Unut” diyerek tekrar girin.
 6. Telefonunuzun ağ performansını etkileyen uygulamaları kaldırın ya da kapatın.
 7. Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

5. Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum Çözümü

 • Telefonunuzu kapatıp açın.
 • Telefonunuzun ağ bağlantısını sıfırlayın.
 • Modem, ulaşılabilecek bir yerdeyse modemi yeniden başlatın.
 • Telefonunuzda VPN kullanıyorsanız VPN’i devre dışı bırakın.
 • Kablosuz ağ bağlantısı yaptığınız ağın şifresini telefon üzerinden “Unut” diyerek tekrar girin.
 • Telefonunuzun ağ performansını etkileyen uygulamaları kaldırın ya da kapatın.
 • Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

İnternet yok, güvenli hatası çözümü

İnternet yok, güvenli” hatası 2022 model çözümleriyle signinup.com’da. Bu hatayı almanızın birçok nedeni olabilir. Bunun için uygulamanız gereken bir dizi sorun giderme işlemi vardır.

internet yok, güvenli hatası, internet yok güvenli hatası çözümü, internet yok, güvenli hatası çözümü

Bu sorunu yaşayanlar geçtiğimiz yıllarda da arama trendlerine internet yok güvenli 2019, internet yok güvenli 2020, internet yok güvenli sorunu 2020 şeklindeki keywordleri soktular. signinup.com da sizin için internet yok, güvenli sorununun çözümüne yönelik birkaç yöntemi araştırdı. Peki internet yok, güvenli hatası çözümü için hangi yöntemleri uygulamak gerekiyor?

1. İnternet Yok, Güvenli Hatası Ağ Bağdaştırıcınızdan Kaynaklanıyor Olabilir

Çözüm: Ağ bağdaştırıcınızı sıfırlayın.

İnternet yok güvenli sorunu Windows 10 kullanıcıları için ağ bağdaştırıcısı sıfırlayarak giderilebilir. gerekebilir. ve kablosuz ağınızla bağlantı sağlayamıyorsanız sorun ağ bağdaştırıcınızda olabilir. Dolayısıyla “internet yok, güvenli” hatası çözümü için uygulayabileceğiniz en basit yöntemlerden biri ağ bağdaştırıcınızı sıfırlamaktır. Eğer bilgisayarda internet yok güvenli sorunu yaşıyorsanız şu adımları uygulayın:

 1. Windows Tuşu + X tuşlarına aynı anda basın.
 2. Ekranınızın sol altında beliren menüden Aygıt Yöneticisi’ni seçin.
 3. Aygıt Yöneticisi’ni seçtikten sonra açılan pencereden “Ağ bağdaştırıcıları”na tıklayın.
 4. Ağ bağdaştırıcı sürücünüzü göreceksiniz. Ağ bağdaştırıcı sürücünüze sağ tıklayın.
 5. “Kaldır”ı seçin. Karşınıza çıkan uyarı penceresinde “Bu aygıt için sürücü yazılımını sil”i de işaretleyin.
 6. “Tamam”ı tıklayın.
 7. Bu sayede ağ bağdaştırıcı sürücünüzün yazılımı silinir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 8. Bilgisayarınız açıldığında ağ bağdaştırıcınızı otomatik olarak tekrar yükleyecektir.

2. Bilgisayarda İnternet Yok Güvenli Sorunu İçin Ağ Bağdaştırıcısı Güncelleme

Çözüm: Ağ bağdaştırıcınızı güncelleyin.

 1. Windows Tuşu + X tuşlarına aynı anda basın.
 2. Ekranınızın sol altında beliren menüden Aygıt Yöneticisi’ni seçin.
 3. Aygıt Yöneticisi’ni seçtikten sonra açılan pencereden “Ağ bağdaştırıcıları”na tıklayın.
 4. Ağ bağdaştırıcı sürücünüzü göreceksiniz. Ağ bağdaştırıcı sürücünüze sağ tıklayın.
 5. Açılan menüden “Sürücüyü güncelleştir”i seçin.
 6. Açılan pencereden “Sürücüleri otomatik olarak ara”yı seçin.
 7. Bilgisayarınız sürücünüz için en güncel versiyonlu yükleme dosyasını yükleyecektir.
 8. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 9. İnternet yok, güvenli sorununun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

3. Ağ Bağdaştırıcınızın Kanal Genişliği Bu Sorunu Yaşamanıza Neden Olabilir

Çözüm: Ağ bağdaştırıcınızın kanal genişliğini değiştirin.

Eğer kablosuz ağ bağdaştırıcısı kullanıyorsanız kanal genişliğini değiştirmek işe yarayabilir. Bunun için şu adımları izleyin:

 1. Windows Tuşu + X tuşlarına aynı anda basın.
 2. Ekranınızın sol altında beliren menüden Aygıt Yöneticisi’ni seçin.
 3. Aygıt Yöneticisi’ni seçtikten sonra açılan pencereden “Ağ bağdaştırıcıları”na tıklayın.
 4. Ağ bağdaştırıcı sürücünüzü göreceksiniz. Ağ bağdaştırıcı sürücünüze sağ tıklayın.
 5. Ardından açılan menüden “Özellikler”i seçin.
 6. Açılan pencerede üst menülerden “Gelişmiş” sekmesini seçin.
 7. Kanal genişliği olarak 802.11’i seçin ve değeri değiştirin. Örneğin kanal genişliğini 20 MHz olarak ayarlayın.
 8. Yaptığınız değişikliklerin geçerli olması için “Tamam”ı seçin.
 9. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 10. İnternet yok, güvenli sorununun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

İnternet Bağlantı Sorununda İnternet Altyapı Sorgulama

İnternet altyapı sorgulama işlemini hızlı bir şekilde yapmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte internet herkesin hayatının merkezi hâline gelmiştir.

İnternet, iş, okul, devlet kurumları veya kuruluşlarla olan ilişkilerimizde insanların hayatlarının ayrılmaz bir parçası hâline geldi. Ancak son yıllarda nüfus artışı ve internetin yaygınlaşması nedeniyle altyapı sorunları ortaya çıkmaya başlamıştır. Ancak, Türk Telekom’un internet altyapısı talep edilerek mevcut adresin altyapısına ilişkin bilgiler kolaylıkla alınabilir. TTNET Fiber İnternet Altyapısı 2023 talebi için içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom internet altyapısı nasıl sorgulanır?

İnternet şüphesiz insan yaşamının ayrılmaz bir parçası hâline gelmiştir. Evde, işte, alışveriş merkezlerinde, kamu veya özel kurum ve kuruluşlarda internet olmadan işlem yapmak imkansız hâle geldi. Ancak altyapı sorunu, evde internete erişmek isteyenlerin kabusu hâline geldi. Türkiye’nin en büyük internet servis sağlayıcısı olan Türk Telekom, altyapı talep ekranını kullanarak bir adresin altyapısı hakkında detaylı bilgi alma imkanına sahiptir. Aşağıdaki sorgular internet kullanıcıları tarafından oldukça merak edilip araştırılmaktadır:

2023 Türk Telekom Altyapı Sorgulama

Fiber, ADSL ve VDSL/VDSL2 gibi internet bağlantıları mevcuttur. Ancak günümüzde en yaygın olarak kullanılan internet bağlantısı türü fiber optiktir. Fiber optik kablolar, daha fazla veriyi daha hızlı ve tereddüt etmeden aktarmanızı sağlayan fiberglastan yapılmış kablolardır.

Türk Telekom, Türkiye’nin en büyük internet servis sağlayıcısıdır. İnternet sağlayıcıları Vodafone, Turkcell Super Online, TurkNet mevcuttur. TTNET birçok şirket, kurum ve ev tarafından kullanılmaktadır. Ancak evlerinden yeni taşınanlar veya yeni bir internet hattına bağlanmak isteyenler için altyapı sorunları ortaya çıkmaya başladı. TTNET’in sunduğu altyapı bilgi alma hizmeti ile bir bina veya apartmandaki internet altyapısı hakkında önceden bilgi sahibi olabilir ve gerekli aksiyonları alabilirsiniz.

 • Buradan Türk Telekom kapsama haritası sayfasına gidin.
 • Ekranda şehrinizi, semtinizi, semtinizi, cadde/caddenizi, dış kapı numaranızı, iç kapı numaranızı girin.
 • Bilgi girerken bulunduğunuz binayı haritaya sabitleyin.
 • Sorgu Motoru düğmesini tıklayın.
 • Binanızda Türk Telekom’un sunduğu internet altyapısı hakkında bilgi alabilirsiniz.

2023 Vodafone İnternet Altyapı Sorgulama

Vodafone altyapı sorgusu sayfasına gidin: Buraya tıklayın. Sorgulayın ve altyapınızda Fiber var mı öğrenin. Evde internet altyapı sorgulama, Fiber internet altyapı sorgulama, Vodafone evde internet altyapı sorgulama işlemleri için linki kullanın.

2023 D-Smart İnternet Altyapı Sorgulama

D-Smart internet altyapı sorgulama işlemi için tıklayın.

2023 Turkcell İnternet Altyapı Sorgulama

2021 Turkcell internet altyapı sorgulama için tıklayın.

Leave a Reply

Previous Story

Gmail Hesap Silme Linki – Resimli Anlatım ile Gmail Hesabınızı Kalıcı Olarak Silin

Next Story

Görselle Arama Yapma – Bilgisayarda ve Telefonda Google Görselle Arama Linki

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: