Google Hesap Yedekleme – Google ve Gmail hesabı nasıl yedeklenir?

Google hesap yedekleme yaparak hesabınızdaki verilerin bir yedeğini almak önemlidir. Fotoğraflarınızı, uygulamalarınızı ve diğer verilerinizi güvende tutarsınız. Android akıllı telefonların büyük bir kısmında tüm önemli verileriniz cihazınızda yedeklenir. Çoğu telefon verilerinizi Google One ile otomatik olarak yedeklerken, bazı cihazlarda geri yükleme yapmak ya da yedek almak için ayarları manuel yapmanız gerekebilir. İşte Google One ya da Drive ile hesap yedekleme ve geri yükleme işlemlerinin nasıl yapılacağı…

Google hesap yedekleme, google yedekleme, google hesabı nasıl yedeklenir, google hesap yedekleme nasıl yapılır, google hesabı yedekleme nasıl yapılır, google hesap yedeklemek, google hesabı nasıl yedeklenir
Google hesabı, tüm önemli belgelerimizin, dosyalarımızın, resimlerimizin, e-postalarımızın ve daha fazlasının merkezidir. Google hesap yedeklememin nasıl yapılacağı konusunda size rehberlik ediyoruz.

Google hesap yedekleme kontrolü

 • Google hesap yedeklemenin etkin olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzun Ayarlar uygulamasına gidin.
 • Google’a gidin ve ardından Yedekleme’ye dokunun.
 • Google’a Yedekle varsayılan olarak açık değilse açın.
 • Bu, telefonunuzun verilerinin cihazınıza bağlı Google hesabına yedeklenmesini sağlayacaktır.

Google hesap yedekleme, google yedekleme, google hesabı nasıl yedeklenir, google hesap yedekleme nasıl yapılır, google hesabı yedekleme nasıl yapılır, google hesap yedeklemek, google hesabı nasıl yedeklenir

Google hesap yedekleme nasıl yapılır?

Google veya Gmail hesabınızı yedeklemek için;

 1. myaccount.google.com‘u ziyaret edin.
 2. Veri ve kişiselleştirmeye gidin.
 3. Verilerinizi ve gizlilik ayarlarınızı yönetin seçeneğine tıklayın.
 4. Verilerinizi İndirmek/Silmek için aşağı kaydırın.
 5. Google Yedekleme sayfasına yönlendirileceksiniz.
 6. Burada, verilerinizi indirmek istediğiniz Google hizmetinin seçimini yapabilirsiniz. Örneğin, yalnızca Gmail verilerini indirmek istiyorsanız, önce tümünün seçimini kaldırın ve ardından Gmail’i seçin.
 7. Şimdi Sonraki’ne tıklayın
 8. Bundan sonra, yedekleme dosyanızın size gönderilme yöntemini seçmek için aşağıdaki küçük oka tıklayın.
 9. Kullanılacak sıkıştırma türünü (.zip veya .tgz) ve maksimum dosya boyutunu seçerek verilerinizi dışa aktarmayı da seçebilirsiniz. Bunu yapmak için Dışa Aktarım Oluştur’a tıklayın.

Google Yedekleme ve Geri Yükleme İçin Depolama Alanı

Bir Google hesabına kaydolduğunuzda size 15 GB ücretsiz depolama alanı verilir. Bu, hiçbir ücret ödemeden Google Drive Fotoğraflar ve Gmail’de kullanmak üzere 15 GB alana sahip olduğunuz anlamına gelir. Gündelik ve hafif kullanım için bu bazen yeterlidir, ancak daha fazla depolama alanı için ödeme yapmanız gerekebilir (Google Drive depolama alanı, Dokümanlar ve E-Tablolar gibi her şeyin altında depolandığı yerdir. Google dışı dosyaları depolamak için de kullanabilirsiniz.

Tüm Google verilerinizi yedeklemek ve depolamak için yeterli bulut depolama alanınız olduğundan emin olmanız gerekir. Google, Google One adını vererek bulut hizmetinin arkasındaki düşünceyi basitleştirmeye çalıştı. Google One, daha fazla bulut depolama alanı için aylık ve yıllık ödeme seçenekleri sunar.


Rehberi Google Hesabına Yedekleme


Drive’ım


Google Fotoğraflar Giriş

1 Comment

Leave a Reply

Previous Story

Twitter kapanıyor mu? Elon Musk’ın Tweeti Olay Yarattı!

Next Story

Yönetim Bilişim Sistemleri Tarihsel Gelişimi

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: