Google Hesabım Çalındı – Çalınan Google Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Google hesabım çalındı nasıl geri alabilirim?

Google hesabım çalındı ne yapmalıyım diyor ve hesabınızı geri almak istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç etkili Google hesap kurtarma yöntemi vardır.

Eğer Google hesabınız çalınırsa hesabınıza giriş yapamazsınız. Örneğin çalınan bir Google hesabınız varsa giriş yapmaya çalışırken şifrenizi veya kullanıcı adınızı yanlış girdiğiniz uyarısını alırsınız. Bu durumda şifreniz, muhtemelen kurtarma telefon numarası ve kurtarma e-postası değiştirilmiş olabilir. Hatta hesabınızı çalan kişi Google kalıcı olarak silmiş bile olabilir. Dolayısıyla çalınan Google hesabınızı bazı durumlarda geri alamazsınız. Böyle bir durumla karşılaştığınızda mutlaka Google’ın Hesap Kurtarma sayfasını kullanmanız gerekir.

Çalınan Google hesabınız için denediğiniz tüm kurtarma yöntemleri başarısız olursa veya başka bir nedenle hâlâ oturum açamıyorsanız, Google veya Gmail hesabınızın çalınması ile ilgili Google’dan yardım ve destek talebinde bulunabilirsiniz.

Google hesabım çalındı ise nasıl anlarım?

Google hesabınızın çalındığını anlamak için kontrol edeceğiniz bazı şeyler vardır. Hesabınızın çalınıp çalınmadığını anlamanın bazı işaretleri ve hesap hareketleri aşağıdaki gibidir:

 • Google hesabınıza giriş etkinliğini onaylamanızı isteyen bir Google Hesabı uyarısı aldıysanız,
 • Kişileriniz, sizden göndermediğiniz alışılmadık bir e-posta veya spam mesajlar alıyorsa,
 • Gönderilenler klasöründe göndermediğiniz e-postaları fark ettiyseniz,
 • Kullanıcı adınız izniniz olmadan değiştirildiyse,
 • Gmail’de e-posta gelmiyorsa,
 • E-postalar gelen kutunuzdan silindiyse ve Çöp kutusu klasörünüzde değilse.

Google hesabı çalınırsa ne olur?

Eğer herhangi bir şekilde saldırıya uğrar ve hesabınızı çaldırırsanız o hesaba tüm erişiminizi kaybedebilirsiniz. Google hesabı çalınırsa ne olur sorusunun cevabı genellikle can sıkıcıdır. Çünkü Google hesabınızla giriş yaptığınız Google Fotoğraflar, Google Drive, Gmail, YouTube, Google Merchandise Store gibi hesaplarınız da çalan kişinin eline geçer. Böylece Google hesabınızı çalan kişi fotoğraflarınızı, dosyalarınızı, Gmail’inizi ve YouTube hesabınızı kontrol edebilir, verilerinizi indirebilir veya hesaplarınızı silebilir. Ayrıca sizin tekrar hesaplarınıza girmenizi engellemek için şifrenizi, kurtarma e-postanızı ve diğer ayarlarınızı değiştirebilir. Bu yüzden Google hesabım çalındı sorununu yaşadığınızı fark ettiğiniz anda hızla kurtarma yöntemlerini denemenizi öneririz.

Google hesabım çalındı. Çalınan Google hesabı hesap kurtarma sayfasıyla nasıl kurtarılır?

 1. Google Hesap Kurtarma sayfasına gidin: https://accounts.google.com/signin/recovery
 2. E-posta adresi veya telefon numaranızı girin ve “İleri”yi tıklayın.
 3. Hatırladığınız son şifreyi girin ve “İleri”ye tıklayın.
 4. Google daha sonra kayıtlı cihazınıza bir istem göndererek bu kişinin siz olduğunuzu doğrulamanızı isteyecektir. İstemi Açın ve “Evet, benim“i seçin.
 5. Ardından, Google’ın siz olduğunuzu doğrulaması için 6 saat beklemelisiniz.
 6. Daha sonra e-postanıza bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderilecektir

Son kullandığınız Google şifrenizi hatırlamıyorsanız, Google hesabım çalındı sorununu çözmek için sonraki yöntemi kullanın.

 1. Hâlâ Hesap Kurtarma sayfasındayken, Google’ın bu kişinin siz olduğunuzu doğrulaması için telefonunuza bir istem göndermesi için “Başka bir yol dene”yi tıklayın. Telefonunuzda, istemi açın ve “Evet, benim”i seçin.
 2. Google, hesabınıza girmeye çalışan kişinin siz olduğunuzu doğrulayacak ve 6 saat sonra size bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderecektir.
 3. Google’dan istem almak için herhangi bir cihaz kaydetmediyseniz, sonraki yöntemi deneyin.

Telefonunuzda kod olup olmadığını kontrol etme yetkiniz varsa Google hesabım çalındı sorunu için “Başka bir yol deneyin”i tıklayın.

 1. Google, kayıtlı telefon numaranıza bir doğrulama kodu göndermek isteyecektir. “Gönder”i tıklayın.
 2. Doğrulama kodunu SMS olarak alırsınız. Mesajlarınızdan kodu bulun, metin kutusuna girin ve “İleri”ye tıklayın.
 3. Google şifre sıfırlama bağlantısının e-postanıza gelmesi için 6 saat bekleyin.

Kayıtlı bir telefon numaranız da yoksa Google hesabım çalındı sorunu için deneyebileceğiniz bir yöntem daha var.

 1. Kayıtlı bir telefon numaranız yoksa veya iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmediyseniz “Başka bir yol deneyin”i tıklayın.
 2. Google’ın kim olduğunuzu doğrulaması 72 saat sürecektir.
 3. Ardından her şey yolunda giderse size bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderilir.

Çalınan Google Hesabını E-postamı Bul Sayfası ile Geri Alma

1. Doğrudan Google sayfalarını kullanın

Buradan E-postamı Bul sayfasına gidin. Google hesabınız çalındıysa bu yöntemle hesabınızı geri almayı deneyebilirsiniz.

2. Kurtarma e-postanızı veya telefon numaranızı girin

Ardından kurtarma e-postası veya telefon numarası girmeniz gereken bir metin kutusu görürsünüz. Telefon numaranızı veya kurtarma e-postanızı girdikten sonra “İleri“yi seçin.

3. Google hesabınıza kayıt olurken yazdığınız adınızı ve soyadınızı girin

Ardından, adınız ve soyadınız istenir. Google hesabınızda kayıt olurken paylaştığınız adınızı ve soyadınızı uygun metin kutularına girin ve “İleri“yi seçin.

4. Doğrulama kodu alın

Google’ın kurtarma e-postanıza veya telefon numaranıza bir doğrulama kodu göndermesi gerekir. Doğrulama kodunuzu “Gönder” butonunu kullanarak alın.

5. Doğrulama kodunuzu girin

Bir kurtarma e-postası ile doğrulama yöntemini kullandıysanız, doğrulama kodu için e-posta gelen kutusunu kontrol edin. Veya kurtarma telefon numarasını kullanarak kod istediyseniz telefonunuza SMS ile gönderilen doğrulama kodunu kontrol edin. Doğrulama kodunuzu aldıktan sonra, kurtarma ekranında uygun kutucuğa girin ve “İleri“yi seçin.

6. Google hesabınızı seçin

Google size, girdiğiniz kurtarma e-postası veya telefon numarası ile ilişkilendirilen Google hesaplarınızın listesini gösterir. Google hesabım çalındı sorununu yaşadığınız hesabı seçin.

7. Parolanızı girin

Google hesabım çalındı sorununu yaşadığınız hesabın hatırladığınız son şifresini girin ve “İleri”yi seçin. İki adımlı doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, hesabınıza erişmeye çalışan kişinin siz olduğunuzu doğrulamanız gerekir.

Google hesabım çalındı ve silindi. Silinen Google hesabımı nasıl tekrar açabilirim?

Çalınan bir Google hesabı, saldırı yapan kişi tarafından silindiyse bir hesabınızı kurtarıp kurtaramayacağınız, ne kadar süre önce silindiğine bağlıdır. Dolayısıyla hesabınızın silinme tarihinin üzerinden ne kadar az zaman geçmişse çalınan Google hesabınızı kurtarmanız o kadar kolaydır. Google’ın silinen hesapların kaç gün sonra tekrar açılabileceğine dair bir açıklaması bulunmuyor. Ancak Google dışındaki bazı kaynaklar silinen Google hesabının 60 ila 90 gün sonra kalıcı olarak silineceğini söylüyor.

Bu yüzden vakit kaybetmeden uygulayacağınız ilk kurtarma adımı, hesap kurtarma sayfasına gitmek ve Google’ın silinen hesabınızı tekrar aktif etmenize izin verip vermediğini kontrol etmektir.

Google hesabım çalındı nereye şikâyet edebilirim?

Eğer Google hesabım çalındı sorununu yaşıyorsanız ve bu saldırı hakkında bir bildirimde bulunmak için nereye şikâyet edebilirim diye düşünüyorsa maalesef seçenekleriniz kısıtlıdır. Google hesap kurtarma sayfasında kurtarma e-postanızı veya telefon numaranızı girerek çalınan hesabınızı geri alamıyorsanız, bununla ilgili Google’ın şikâyette bulunabileceğiniz bir destek platformu maalesef bulunmuyor. Çalınan Google hesabınızı geri almak için hesap kurtarma sayfasından bir kez daha deneme yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak Google’ın hesap kurtarma adımlarını takip edin.

Leave a Reply

Previous Story

Google Chrome Açılmıyor Hata Veriyor – Bilgisayarda Google Chrome Neden Açılmıyor?

Next Story

Gmail şifremi unuttum, Gmail şifre değiştirme, öğrenme, yenileme ve sıfırlama

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: