Google Drive İndir

Google Drive hesabınıza giriş oldukça kolaydır ve Drive’ı indir seçeneğiyle hem tarayıcı hem masaüstü hem de mobil uygulama olarak kullanabilirsiniz. Tek Gmail hesabı ile Drive’ın yanı sıra Google Chrome, Fotoğraflar, Blogger gibi birçok hesaba giriş yapabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere Google Drive hesabınıza nasıl giriş yapabileceğinizi anlatacağız. Google Drive’a giriş yaparak dosya yükleme, yedekleme, WhatsApp yedeği alma, Google Fotoğraflar’ı kullanma gibi birçok özelliği kullanabilirsiniz.

Bir Google hesabınız varsa Gmail’iniz bir e-posta hesabı kullanmaktan fazlasını yaparsınız çünkü birçok özelliğe sahiptir. Bunlardan biri de internet Google’ın ürünlerine Gmail ile giriş yapabilme imkânınızın olmasıdır. Birçok uygulama ve site, topluluklarına Gmail ile giriş ve kaydolma fırsatı sunmaktadır. Google hesabınızla Drive’da oturum açarak 15 GB’lık bir depolama alanına sahip olursunuz. Bu, ücretsizdir. Gmail hesabınızda daha fazla depolama alanı elde etmek için ücretli paketler de sunulmaktadır.

Google Drive Masaüstü, iPhone ve Android İçin İndir

Google hesabınıza erişimi Gmail ile yaptığınız gibi, Drive’a da Gmail hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Drive’ı hangi cihazda kullanıyorsanız o cihaz için uygun olan indirme linkini kullanabilirsiniz. Google Drive masaüstü, iPhone ve Android cihazlar için uyumludur ve bu eşsiz dosya depolama uygulamasına cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Google Drive masaüstü versiyonunu indirmek için tıklayın

iPhone Google Drive uygulamasını indirmek için tıklayın

Android Google Drive uygulamasını indirmek için tıklayın

Google Drive Giriş

  • Hesabınıza giriş yapmak için tıklayın
  • Kullanıcı adınızı girin ve “İleri“yi seçin.
  • Şifrenizi girin ve “İleri“yi seçin.
  • Drive’ım ekranı açılacak ve varsa depolama alanınızdaki dosyaları görüntüleyebileceksiniz.

Google Drive hesabınızda sol taraftaki seçenekleri kullanarak depolama alanınızı yönetebilirsiniz. Buna göre;

  • Drive’ım” seçeneği size depolama alanınıza yüklediğiniz fotoğraları, klasörleri, dosyaları gösterir.
  • Bilgisayarlar” ise Drive’da oturum açarak yedekleme yaptığınız bilgisayarları gösterir. Buradan oturum açtığınız bilgisayarlardaki dosyalarınıza ve fotoğraflarınıza erişebilirsiniz.
  • Benimle paylaşılanlar” link üzerinden sizinle paylaşılan ve indirmeniz için izin verilen dosya ve fotoğrafları gösterir.
  • En son” ise son olarak açtığınız dosya ve fotoğrafları en güncel tarihe göre görmenizi sağlar.
  • Yıldızlı” bölümü önemli olduğunu düşündüğünüz ve yıldızla işaretlediğiniz dosya ve fotoğrafları gösterir.
  • Çöp kutusu” ise bilindiği gibi Google Drive depolama alanınızdan sildiğiniz dosya ve fotoğrafları gösterir. Google Drive’da silinenler 30 gün boyunca burada saklanır. 30 günlük sürenin ardından ise kalıcı olarak silinir. Eğer herhangi bir dosya veya fotoğrafı geri yükleyerek kurtarmak istiyorsanız 30 günlük süre dolmadan yapmanızı öneririz. Çünkü Google Drive’da silinenler çöp kutusundaki 30 günlük bekletmenin ardından kalıcı olarak silinir ve kurtarılamaz. Çöp kutunuzdaki dosyaları elle kalıcı olarak silmek için “Çop kutusunu boşalt“a tıklayabilirsiniz. “Tamamıyla silinsin mi?” sorusuna da “Tamamıyla sil“i seçerek yanıt verin.

Google Fotoğraflar

2015 yılında piyasaya sürülen Google Fotoğraflar, telefonunuzdaki fotoğrafları, videoları ve ekran görüntülerini depolayabilen bir araçtır. Google Fotoğraflar, elinizin altında olması gereken sağlam bir medya yedeği almanıza imkân verir. Ve bulut tabanlı bir araç olduğu için telefonunuzda da yer açmanızı sağlar. Ayrıca, bilgisayar, Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir. Ayrıca Google Fotoğraflar oldukça güvenli bir Google uygulamasıdır.

google fotoğraflar indir, Google Fotoğraflar, Google Fotoğraflar indir PC, Eski fotoğrafları bulma, Google fotoğrafları galeriye geri yukleme, Fotoğraflarım, Gmail Fotoğraflar, Fotoğraf indir ücretsiz, photos.google.com giriş

Fotoğraflar kullanıcısıysanız yeni fotoğraflar yükleyebilir, yeni videolar, animasyonlar, kolajlar, albümler ve fotoğraf kitapları görüntüleyebilir, düzenleyebilir, kaydedebilir ve oluşturabilirsiniz. Ayrıca Google Fotoğraflar’a yüklediğiniz her şeyi indirebilirsiniz. Yani bulut tabanlı yedeklemeniz bilgisayarınıza veya haricî sabit sürücünüze kolayca indirilebilir.

Bu arada Google Drive’ın içinde artık Google Fotoğraflar görüntülenmiyor. Google Drive’da ve Fotoğraflar’da yapılan bir güncelleme ile artık depolama alanınızı ve Google Fotoğraflar uygulamasını ayrı ekranlarda görüntüleyebiliyorsunuz.

Google Fotoğraflar masaüstü giriş için tıklayın

iPhone için Google Fotoğraflar indir

Android için Google Fotoğraflar indir

Google Fotoğraflar giriş için Gmail kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açmanız yeterlidir. Oturum açtıktan sonra fotoğraflarınızı görüntüleyebilirsiniz.

1 Comment

Leave a Reply

Previous Story

Google Hesap Silme – Google Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ve Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Next Story

Google Chrome Açılmıyor Hata Veriyor – Bilgisayarda Google Chrome Neden Açılmıyor?

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: