Google Chrome Yeni Sekme Ayarları Nasıl Yapılır?

Google Chrome Yeni Sekme Ayarları

Bu yazımızda da Google Chrome yeni sekme ayarları nasıl yapılır sorusunun cevabını veriyoruz. Chrome yeni sekme sayfa ayarlarını özelleştirmek için yeni bir sekme açın ve Özelleştir düğmesini tıklayın. Ardından, yeni sekme sayfasının bölümlerini değiştirmek için Arka Plan, Kısayollar veya Renk ve Tema’yı seçin. Son olarak, Bitti’yi tıklayın.

 1. Chrome web tarayıcısında yeni bir sekme açın.
 2. Ardından Özelleştir’i tıklayın. Bu düğmeyi pencerenin sağ alt köşesinde göreceksiniz. Ayrıca bir kalem simgesi de olabilir.
 3. Ardından, sol kenar çubuğundan Arka Plan’ı seçin. Bu seçenek, yeni bir arka plan resmi, düz bir renk seçmenize veya kendi resminizi yüklemenize olanak tanır.
 4. Ardından Kısayollar’ı seçin. Bu seçenek, yeni sekme sayfanızdaki kısayol simgelerini değiştirmenize veya tamamen gizlemenize olanak tanır. (Not: Kısayollarım’ı seçerseniz kısayolu kaldırmak veya adını ve URL‘sini düzenlemek için kısayolun sağ üst köşesindeki üç nokta simgesini tıklayabilirsiniz.)
 5. Ardından, Renk ve tema öğesini seçin. Bu seçenek, tüm tarayıcınızın ve hatta belirli web sitelerinin rengini değiştirmenize olanak tanır.
 6. Son olarak, yeni sekme sayfasını değiştirdikten sonra Bitti’yi tıklayın.

Bu arada Chrome anasayfa sekmesine girdiğimiz gibi yeni sekme sayfası için de bir URL ayarlayabilmeyi isteyenler olduğundan eminiz. Fakat Chrome, Yeni sekme sayfasını bir web sitesi için ayarlamanıza izin vermez. Tabii Signinup.com‘da bunun da bir çözümü var. 🙂 Şimdi size Chrome‘da Yeni sekme sayfanızı bir uzantı ile nasıl bir web sitesi açılacak şekilde ayarlayabileceğinizi anlatacağız.

Chrome’da Yeni Sekme Sayfasını Google Yapma

Chrome’da yeni sekme sayfasını değiştirmek veya Google yapmak için Google Chrome Uygulama Mağazası içindeki Custom New Tab URL adlı bir uzantı işimizi görecek. Custom New Tab URL uzantısını Chrome‘a ekledikten sonra etkinleştirmemiz ve Yeni sekme sayfası için bir adres girmemiz yeterli olacak.

 1. Google Chrome‘u açın.
 2. Chrome Uygulama Mağazası içindeki Custom New Tab URL eklentisine ulaşmak için buraya tıklayın.
 3. Chrome’a Ekle’yi tıklayın.
 4. Ardından Uzantı Ekle’yi tıklayın.
 5. Ardından, uzantılar simgesine tıklayın. Chrome‘de bu simge yapboz parçası şeklinde görünür. (Uzantınızı göremiyorsanız tarayıcı pencerenizin üst kısmındaki adres çubuğuna chrome://extensions/ yazıp klavyenizde enter tuşuna basarak da etkinleştirme işlemi yapabilirsiniz.)
 6. Ardından, Custom New Tab URL uzantısının yanındaki üç nokta simgesini tıklayın ve Seçenekler’e tıklayın.
 7. Açılan ekranda “Enabled” seçeneğinin yanındaki kutucuğa tıklayın ve ayarı aktif edin.
 8. Ardından “URL or local file path” başlığının altındaki URL kutucuğuna Yeni sekmede açılmasını istediğiniz adresi veya https://google.com.tr yazın. Adresi yazarken mutlaka başında http:// ya da https:// kullanın.
 9. Son olarak ayarlarınızı kaydetmek için “SAVE“e tıklayın.

Leave a Reply

Previous Story

Google Chrome Anasayfa Nasıl Değiştirilir?

Next Story

Google Kurumsal E-posta, Şirket İçin Gmail Kurumsal E-postaHesabı

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: