Google Chrome Güncelle – Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Tarayıcınız Google Chrome ise, güncelle butonunu kullanarak güncelleme işlemini hızlıca tamamlayabilirsiniz. Bu makalemizde Google Chrome nasıl güncellenir sorusunun cevabını harika basit yöntemlerle verdik. Chrome güncelleme yaparak 2023 son sürümü indirmek ya da Google Chrome’u yüklemek için makalemizi okumaya devam edin.

Google Chrome’u Güncelleme (PC ve Mac)

Eğer Google Chrome için bir güncelleme mevcutsa mutlaka Güncelle butonu kullanılarak yüklenmelidir. Chrome’un son sürümünü kullanmayanlar, güncel sürümü kullananlara göre daha az güvendedir. Ayrıca yeni sürüm güncellemelerinde önceki sürümde olan hatalar giderildiği için son sürüm Google Chrome kullanmak daha iyi bir tarayıcı performansı almanızı sağlar. Google Chrome güncellemeleri Chrome’un kararlı ve hızlı çalışmasına yardımcı olur

Hem PC hem de Mac bilgisayarda Google Chrome Güncelle butonu kullanılarak veya aşağıdaki adımlar takip edilerek güncellenebilir:

 • Chrome’un sağ üst köşesinde bulunan üç noktayı seçin.
 • Açılan menüden “Yardım“ın üzerine gelin.
 • “Yardım”ın üzerine gelince bir menü daha açılır. Orada “Google Chrome Hakkında” kısmını seçin.
 • Eğer ki Google Chrome için bir güncelleme işlemi mevcutsa direkt o açılan sayfada Google Chrome kendini güncellemeye başlar. Güncelleme başladıktan sonra bir süre bekleyin.
 • Tamamlandıktan sonra da ekranda “Yeniden Başlat” uyarısı çıkar.
 • Google Chrome’u yeniden başlatın.

Android Telefon ve Tabletlerde Google Chrome’u Güncelle

Chrome’u Android telefonunuz ya da tabletinizde güncellemek için Play Store uygulamasını kullanın ve menüden Uygulamalar’a dokunun. Ardından Güncellemeler bölümünde Chrome’u arayın ve ardından Güncelle’yi tıklayın.

 • Android telefonunuz ya da tabletinizde Play Store uygulamasını açın.
 • Ardından, ekranınızın sol üst köşesindeki üç çizgi simgesine dokunun.
 • Uygulamalarım ve oyunlarım bölümüne dokunun. Uygulamalarınızın bir listesi Yüklendi ve Güncellemeler şeklinde iki bölümde görünür.
 • Güncellemeler bölümünde Google Chrome’u arayın.
 • Google Chrome uygulama adının yanındaki Güncelle’ye dokunun.

iPhone Telefon ve iPad Tabletlerde Google Chrome’u Güncelleme

iPhone telefon ya da iPad’inizde Google Chrome güncelleme için:

 • App Store’u açın ve Bugün sekmesine dokunun.
 • Ardından sağ üst köşedeki profil resminize ya da isminizin baş harfinin olduğu kutuya dokunun.
 • Ardından, yenilemek için açılan kutunun üzerinde ekranı aşağı kaydırın ve Google Chrome ile birlikte tüm uygulamaları güncellemek için Tümünü Güncelle ögesine dokunun.
 • Bu işlem güncelleme gelen tüm uygulamalarınızı Chrome da dâhil olmak üzere güncelleştirir.

Sadece Chrome’u güncellemek için:

 • Chrome’u App Store’da aratın.
 • Uygulama ekranında Google Chrome için güncelleme geldiyse Güncelle kutucuğu çıkar.
 • Güncelle kutucuğuna dokunun.
 • Chrome güncellemesi tamamlandıktan sonra Güncelle kutucuğu “Aç” kutucuğuna dönüşecektir.
 • Google Chrome’u 2022 son sürüme güncellediniz.

Bu da ilginizi çekebilir: Google Chrome Açılmıyor Hata Veriyor

Google Chrome 2023 Son Sürümü İndirin

Google Chrome 2023 en güncel son sürüm burada. İndirin ve aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. Açılan sayfada “Chrome’u indir“e tıkladığınız anda indirme işlemi hemen başlayacaktır.
 2. Az önce indirdiğiniz Google Chrome.exe dosyasını bulun ve açın. Dosyanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin vermek isteyip istemediğiniz sorulduğunda “Evet”i seçin.
 3. Chrome’un indirilip yüklenmesini bekleyin. Tamamlandığında, bir Chrome tarayıcı penceresi otomatik olarak açılmalıdır. İçeriğinizin cihazlar arasında otomatik olarak senkronize edilmesi için Google hesabınızda oturum açmanız gerekir.

Chrome hızı, performansı, kararlılığı, verimliliği ve birinci sınıf güvenliği nedeniyle en popüler web tarayıcılarından biridir. Gmail kullanıyorsanız Chrome, e-postalarınızı kontrol etmekten webde gezinmeye kadar geçişi sorunsuz hâle getirir. Ayrıca Chrome’u indirdiğinizde, yer imlerinizi ve tarama geçmişinizi tüm cihazlarınızda senkronize edebilirsiniz. Bu, dizüstü bilgisayarınızda bir yemek tarifi açtıysanız ve markete gitmeden önce yazmayı unuttuysanız oldukça yararlıdır. Chrome’u cep telefonunuzda açmanız yeterlidir ve daha önce yaptığınız tüm aramaları “Geçmiş” kısmında görebilirsiniz.

Bir Google işletim sistemi kullanan ve varsayılan tarayıcı olarak Google Chrome’u kullanan Chromebook’ların ve Android telefonların aksine, diğer çoğu cihaz Chrome yüklü olarak gelmez. Bu nedenle kendiniz indirip yüklemeniz gerekir. Mac, iPad ve iPhone için Google Chrome son sürümü nasıl indireceğinizi de makelemizin devamında anlatacağız.

Mac Bilgisayar İçin Google Chrome Son Sürüm

 1. Buraya tıklayın.
 2. “Chrome’u İndir” yazan mavi kutucuğu tıklayın.
 3. Google Chrome Macbook için hangi sürümü download edeceğinizi sorar. 64 ya da 32 bit işlemciye göre iki tür Google Chrome Macbook indir seçeneği vardır. Mac’inizde Intel işlemci varsa “Intel işlemcili Mac”i, Apple çip varsa “Apple işlemcili Mac”i seçin. Mac’inizi yakın zamanda satın almadıysanız muhtemelen tercihiniz Intel olacaktır.
 4. “Chrome’u indirdiğiniz için teşekkür ederiz!” başlıklı bir sayfa gelecektir. Kullandığınız tarayıcıda otomatik indirme başlatma özelliği etkinse indirme hemen başlar. Eğer  etkinleştirdiyseniz, Chrome dosyası otomatik olarak indirilir. Eğer indirme işlemi otomatik olarak başlamazsa aynı sayfada “Chrome’u manuel olarak indirin.” seçeneğine tıklayın.
 5. İndirme işlemi bittiğinde Chrome bir .dmg dosyası olarak görünecektir. Bu dosyaya çift tıklayın. Uygulamalar klasörünün üstünde (veya yanında) Google Chrome simgesi olan bir pencere açılır. Chrome simgesini o klasöre sürükleyip bırakın.
 6. Mac’inizde Uygulamalar klasörünüze gidin ve Google Chrome’a çift tıklayın.
 7. “‘Google Chrome internetten indirilen bir uygulamadır. Açmak istediğinizden emin misiniz?” sorusuna “Aç”ı tıklayarak yanıt verin.
 8. “Aç”ı tıkladıktan sonra, Google Chrome açılır.
 9. Arama geçmişiniz, şifreleriniz, yer imleriniz gibi içeriklerin cihazlarınız arasında otomatik olarak senkronize edilmesi için Google hesabınızda oturum açın.

iPhone ve iPad için Google Chrome Son Sürüm

iPhone telefonlara ve iPad’lere Google Chrome yüklü olarak gelmez. Google Chrome son sürümü kendiniz indirmek ve kurmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. App Store‘a gidin ve Google Chrome uygulamasını aratın.
 2. “İndir” yazan yuvarlak kutuya dokunun. Uygulamayı daha önce indirdiyseniz, bu kutunun yerine oklu bir bulut sembolü görürsünüz.
 3. Google Chrome ücretsiz indirildiği için, şifrenizi girmenize gerek kalmaz. İndirme hemen başlayacaktır. Bazı cihazlarda bir parola girmeniz veya Touch ID’nizle indirme işlemini onaylamanız gerekebilir.
 4. İndirme işlemi bittiğinde, yuvarlak kutu veya bulut sembolü “” yazan bir kutuya dönüşecektir.
 5. “Aç”a dokunduğunuzda “Chrome’a Hoş Geldiniz” yazan bir sayfaya yönlendirilirsiniz.
 6. “Kabul Et ve Devam Et”e dokunun.
 7. Hüküm ve koşulları kabul etmek için “Kabul Et ve Devam Et” düğmesine dokunun.
 8. Zaten bir Google hesabınız varsa, buradan giriş yapabilirsiniz. Ardından, Google Chrome’un senkronizasyon ve kişiselleştirme hizmetlerini açıklayan bir sayfaya yönlendirileceksiniz. “Tamam, Anladım”a dokunun.
 9. Bu kadar. iPhone ya da iPad’inizde Chrome’u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

%d bloggers like this: