Gmail Şifre Değiştirme

gmail şifre değiştirme, gmail şifre değiştirme gmail şifresi değiştirme, gmail şifre öğrenme gmail şifreler, gmail sifre ogrenme, gmail şifre nasıl değiştirilir, gmail şifre nasıl değişir, gmail şifre yenileme, gmail.şifre yenileme, gmail şifremi nasıl değiştiririm, gmail şifre görme, gmail şifremi nasıl öğrenebilirim, gmail şifremi nasıl görebilirim, gmail şifre unuttum telefon, gmail şifre doğru ama yanlış diyor, gmail şifremi unuttum nasıl bulabilirim, unutulan gmail şifre nasıl bulunur, iphone gmail şifre değiştirme, gmail şifre alma, gmail şifre kodu ayarlama, gmail hesabı şifre öğrenme, gmail şifremi unuttum, google hesap kurtarma nasıl yapılır, gmail.com şifre değiştirme, gmail şifresini nasıl bulabilirim, gmail şifre sıfırla, gmail şifre sıfırlama isteği, gmail şifremi unuttum iphone, gmail şifre sıfırlayamıyorum

Gmail şifre değiştirme veya yenileme işlemi çok kolaydır. Şifremi unuttum diyenler için de kolay şifre sıfırlama seçeneği. 2023 yılında en çok yapılan hesap işlemlerinden biri de hiç şüphesiz Gmail şifre değiştirme işlemidir. Peki Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır? Güvenlik amaçlı ya da unuttuğunuz Gmail şifresini değiştirme 2021 yılında da hemen hemen aynı yöntemlerle mümkündü fakat zaman geçiyor. Gmail hesap şifresi yenileme işleminin en güncel hâlini, işlemin nasıl yapılacağını anlattık. Bu yöntemlerle sadece canınız istediği için Gmail şifrenizi değiştirebilir ya da Gmail giriş şifremi unuttum diyorsanız şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Şifrenizi değiştirmek zorlu bir işlem değildir, aksine oldukça kolaydır. Kendinizi ve Gmail hesabınızı olası saldırılara karşı korumanın ve güvenlik ihlalleriyle mücadele etmenin harika yollarından biri de şifrenizi düzenli aralıklarla değiştirmektir. Eğer Gmail hesabınız için yeni bir şifreyi aklınızda şimdiden belirlediyseniz şifrenizi değiştirmek iki dakikadan fazla sürmez. Bilgisayar ve iOS / Android cihazlarınızdan Gmail şifrenizi nasıl değiştireceğiniz aşağıdaki başlıklarda.

1. Bilgisayarda Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır?

Bilgisayarda Gmail şifrenizi değiştirmek için;

 1. Gmail hesabı ayarlarına ulaşmak için buraya gidin.
 2. Oturumunuz açıksa Gmail Hesap Ayarları ekranına ulaşırsınız.
 3. Ana Sayfa, Kişisel bilgiler, Veri ve kişiselleştirme, Güvenlik” bölümündeki “Güvenlik”e tıklayın.
 4. Google’da oturum açma” başlıklı bir kutucukta Şifre”ye tıklayın.
 5. Şimdiki şifrenizi girin ve “İleri”ye tıklayın.
 6. Yeni şifre” ve ”Yeni şifreyi doğrulayın” kutucuklarına yeni şifrenizi girin.
 7. ŞİFREYİ DEĞİŞTİR” seçeneğine tıklayın.

2. Telefon ve tabletlerde Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır?

Tabet ve akıllı telefon kullanıcıları da Gmail şifre değiştirme işlemini kolaylıkla yapabilir. Hem Android hem de iOS kullananlar için Gmail’de şifre değiştirme adımlarını aşağıda anlatmaya çalıştık. Tüm aşamaları eksiksiz uygulayarak şifrenizi güvenle değiştirebilirsiniz.

 • iOS Cihazlarda (iPhone telefon / iPad tabletlerde) Gmail Şifre Değiştirme
 1. Gmail uygulamasına dokunun.
 2. Sağ üst köşede profil fotoğrafı ya da harf vardır. Buraya dokunun.
 3. Google Hesabınızı Yönetin”e dokunun.
 4. Kişisel bilgiler”e dokunun.
 5. Profil” bölümünde “Şifre”ye dokunun.
 6. Yeni şifrenizi yazın.
 7. Şifreyi Değiştir”e dokunun

Şifre değiştirme işlemi iOS cihazlarda bu kadar kolay bir şekilde yapılabilmekte.

 • Android Telefon veya Tabletlerde Gmail Şifre Değiştirme
 1. Cihazınızda Ayarlar bölümüne girin.
 2. Ardından Google Hesabı‘nı açın.
 3. Üst kısımdaki “Güvenlik“e dokunun.
 4. Google’da oturum açma” başlığının altındaki “Şifre“ye dokunun.
 5. Gerekirse oturum açın.
 6. Yeni şifrenizi girin.
 7. Şifreyi Değiştir“e dokunun.

Gmail Şifremi Unuttum

Gmail Şifremi unuttum, şifremi sıfırlamak istiyorum, şifremi yenileyemiyorum diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Buraya tıklayın ve Gmail hesap kurtarma sayfasını açın.
 2. E-posta adresinizi girin ve “İleri”ye tıklayın.
 3. Gmail şifrenizi unuttuğunuz için “Bu Google Hesabı ile kullandığınızı hatırladığınız son şifreyi girin” adımını atlayıp “Başka bir yöntem dene“yi seçin.
 4. Google hesabınıza bağlı bir telefon ya da oturumunuzun açık olduğu bir cihaz varsa Google o cihaza otomatik olarak bir bildirim gönderir.
 5. Bu bildirimde, hesap kurtarma ekranında çıkan sayıyı seçmeniz ya da “Evet“e basmanız gerekir.
 6. Hangi seçeneğin çıktığına bağlı olarak doğru sayıyı ya da “Evet“i seçin.
 7. Telefonunuz yanınızda değilse “Telefonum yanımda değil“i seçin.
 8. Eğer bir güvenlik sorusu ayarladıysanız Google sizden o soruyu yanıtlamanızı ister.
 9. Cevabı hatırlamıyorsanız “Başka bir yöntem dene“yi seçin.
 10. Bu hesapla bağlı bir kurtarma telefon numarası ya da e-postası varsa girmeniz gerekir. Girip “İleri“yi seçin.
 11. Gmail size kimliğinizi doğrulamak için kullanabileceğiniz kod içeren bir bildirim gönderir.
 12. Bildirimdeki kodu kurtarma ekranındaki kutucuğa girin.
 13. Telefonunuza veya kurtarma e-posta adresinize gönderilen kodu başında “G –” olmadan yalnızca sayıları girin.
 14. Kurtarma e-postanız varsa, Google size bu e-postaya bir kurtarma kodu gönderme seçeneği sunar. Bu yöntem sizin için uygunsa e-postayı yazıp “Gönder“i tıklayın.
 15. Kodu girin.
 16. Gmail şimdi sizden yeni bir şifre seçmenizi isteyecek.
 17. Yeni şifrenizi yazın.

Herhangi bir nedenle kurtarma e-posta hesabına erişiminiz yoksa, “Başka bir yöntem deneyin”i tıklamanız gerekir, ardından Gmail erişiminiz olan bir e-posta adresi isteyecektir. Sorununuzu bireysel olarak değerlendirmek ve hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olup olamayacaklarını belirlemek için zaman isteyeceklerdir. Ancak, hesabınızı bu şekilde kurtarabileceğinizin garantisi yoktur.

Gmail şifrenizi değiştirdikten sonra ne olur?

Gmail şifrenizi değiştirdiğinizde veya sıfırladığınızda, Gmail giriş yaptığınız çoğu cihazda hesabınızdan çıkış yapılacağını bilmelisiniz. Yeni şifrenizi kullanarak Gmail’de tekrar oturum açmanız gerekecektir. Yine de, oturum kapatma politikasının birkaç istisnası vardır. Aşağıdaki yerlerde oturumunuz açık kalacaktır:

 • Gmail’de oturum açtığınızda siz olduğunuzu doğrulamak için kullandığınız cihazlar.
 • Hesap erişimi verdiğiniz üçüncü taraf uygulamalara sahip belirli cihazlar.
 • Daha önce hesap erişimi verdiğiniz ev cihazları.

Google Hesabınızın Şifresini Sıfırlama

Eğer Gmail hesabınız yerine Google hesap şifresi sıfırlama ihtiyacı duyuyorsanız süreç yine oldukça kolaydır. Google hesabımın şifresini unuttumGoogle hesap kurtarma işlemi yapmak istiyorum ya da Google hesap kurtarma nasıl yapılır diyorsanız doğru yerdesiniz. Şifrenizi sıfırlama işlemini Gmail adresinizle kolayca yapabilmeniz için en kolay yöntemleri yine Sign In Up açıklıyor.

Gmail’in kimliğinizi doğrulamak ve şifrenizi kurtarmak (veya sıfırlamak) için birkaç farklı yolu vardır. Neyse ki, hepsi Gmail’in size adım adım yol göstereceği hoş bir küçük sihirbazda düzenlenmiştir. Şifre kurtarma işlemini başlatmak oldukça kolaydır:

 1. Gmail oturum açma sayfasındaki Şifremi Unuttum bağlantısını tıklamanız yeterlidir. Ardından, hatırlayabileceğiniz son şifreyi girmenizi isteyen bir mesaj gösterilecektir. Doğru bir parolayı hatırlayabilirseniz ve bir yedekleme sistemi kurduysanız, çeşitli şekillerde devam etmeniz istenecektir. Hiçbirini hatırlamıyorsanız, “farklı bir soru dene”yi tıklayın.
 2. Bir sonraki seçenek ikincil e-posta adresi ile şifre sıfırlamadır. Bu seçeneği kullanmak size ikincil e-posta hesabınızda (Gmail olması gerekmez) yeni bir şifre oluşturmanıza ve hesabınıza yeniden erişmenize izin verecek 6 basamaklı bir kodla bir bağlantı gönderir. Kodu görmek için bu ikincil hesaptaki postanızı kontrol edin, ardından yeni bir şifre belirlemek için kodu girin.
 3. İkinci adım da işe yaramazsa, örneğin başlangıçta yedek olarak atadığınız hesaba erişiminiz yoksa, tekrar “farklı bir soru dene”yi tıklayın. Artık “annenizin kızlık soyadı nedir” gibi güvenlik soruları gibi daha eski, daha az güvenli hesap koruma yöntemlerine geçiyoruz. Bunlardan en az birine cevap verebilmelisiniz.

Bu noktada yeni bir şifre oluşturun ve onaylayın. Artık hesabınıza tekrar erişiminiz var. Ayrıntılı anlatım için makalemizi okumaya devam edin.

1. Google hesap şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

Güvenlik için Google hesap şifrenizi düzenli olarak değiştirin. Çünkü hesabınızın ne zaman bir siber tehlikeyle karşı karşıya kalacağını kestiremezsiniz. Bir bilgisayar korsanının hesabınıza giremeyeceğini hiç kimse garanti edemez. Gmail iletilerinizin ve hesap ayarlarınızın gizli kalmasını sağlamak için Gmail şifrenizi birkaç ayda bir değiştirin.

Unuttuğunuz Gmail şifrenizi sıfırlamak için hesabınızda kayıtlı bir yedek e-posta veya cep telefonu numaranız olmalıdır. Google, ikisinden biri olmadan oturum açmayı yeniden denemenizi ister. Bunun tek istisnası, Google’ın o cihazda daha önce oturum açtığınızı tespit etmesi durumunda, bir şifre girseniz de girmeseniz de yeni şifre seçeneğini otomatik olarak görüntülemesidir.

Şifresini unuttuğunuz Gmail hesabı için yeni bir şifre almak için:

 1. Google hesap şifre değiştirme sayfasına gitmek için Buraya tıklayın.
 2. E-posta adresini girin ve “İleri”yi tıklayın.
 3. “Başka bir yol dene”yi tıklayın.
 4. Telefon numaranıza veya yedek e-postanıza bir doğrulama kodu isteyin. İkisinden yalnızca birine sahipseniz, kodu otomatik olarak kayıtlı seçeneğe gönderir. Kodu girin ve “İleri”ye tıklayın.
 5. “Şifreyi Değiştir” ekranında yeni şifrenizi oluşturun, onaylayın ve ardından “Şifreyi kaydet”e tıklayın.
 6. Yeni şifrenizi kaydettikten sonra Güvenlik Kontrolü ekranı görünür. “Devam”ı tıklayın.

Yukarıdaki adımlar kayıtlı bir yedek e-posta, telefon numarası veya her ikisini de gerektirir. Her iki güvenlik seçeneğini de ayarlamadıysanız, Google o cihazda daha önce oturum açtığınızı algılamadığı sürece unutulan şifrenizi değiştiremezsiniz.

Mevcut şifrenizi biliyorsanız şifre değiştirmek çok kolaydır:

 1. Buraya tıklayın ve oturum açın.
 2. Sol menüden “Güvenlik”e tıklayın, Google’da Oturum Açma” bölümüne gidin.
 3. “Şifre”yi tıklayın, ardından istenirse mevcut şifrenizi girin.
 4. Yeni şifrenizi girin ve onaylayın, ardından “ŞİFREYİ DEĞİŞTİR”e tıklayın.

2. Google hesabı şifresi telefonda nasıl sıfırlanır?

 • Android telefon ve tabletler için Google hesap şifre sıfırlama
 1. Android telefonunuzda veya tabletinizde cihazınızın Ayarlar uygulamasını açmak ve daha sonra Google ve daha sonra Google Hesabınızı yönetin .
 2. En üstte, Güvenlik’e dokunun.
 3. “Google’da oturum açma” bölümünde Şifre’ye dokunun.
 4. Oturum açın
 5. Google hesap şifre sıfırlama işlemi için yeni parolanızı girin ve ardından Parolayı Değiştir’e dokunun.
 • Android telefon ve tabletlerde Google hesap kurtarma
 1. Buradaki adımları izleyin.
 2. Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için size bazı sorular sorulacak ve size bir e-posta gönderilecektir.
 3. E-posta almazsanız: Spam veya Toplu Posta klasörlerinizi kontrol edin. noreply@google.com’u Adres defterinize ekleyin. Başka bir e-posta istemek için hesabınızı kurtarma adımlarını izleyin.
 4. Hesabınıza kaydolmak veya oturum açmak için kullanmış olabileceğiniz tüm e-posta adreslerini kontrol edin.
 5. Bu hesapla daha önce kullanmadığınız bir şifre seçin.
 • iPhone ve iPad için Google hesap şifre değiştirme
 1. iPhone veya iPad’inizde Gmail uygulamasını açın.
 2. Sağ üstte, profil resminize veya başlığa dokunun ve daha sonra Google Hesabınızı yönetin. Gmail kullanmıyorsanız myaccount.google.com adresine gidin.
 3. En üstte Kişisel bilgiler’e dokunun.
 4. “Profil” altında Şifre’ye dokunun.
 5. Yeni parolanızı girin, ardından Parolayı Değiştir’i seçin
 • iPhone ya da iPad için Google hesap kurtarma
 1. Buradaki adımları izleyin.
 2. Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için size bazı sorular sorulacak ve size bir e-posta gönderilecektir.
 3. E-posta almazsanız: Spam veya Toplu Posta klasörlerinizi kontrol edin. noreply@google.com’u adres defterinize ekleyin. Başka bir e-posta istemek için hesabınızı kurtarma adımlarını izleyin.
 4. Hesabınıza kaydolmak veya oturum açmak için kullanmış olabileceğiniz tüm e-posta adreslerini kontrol edin.
 5. Bu hesapla daha önce kullanmadığınız bir şifre seçin.

3. Google Hesabınızı Kaybetmemek İçin Bunları Yapın

Herhangi bir şekilde Google hesabınıza erişiminizi kaybetmek inanılmaz derecede sinir bozucu ve mutsuz bir deneyim olabilir. Google, şifrenizi unuttuğunuz için veya birisi hesabınızı ele geçirip değiştirdiği için hesabınızın kilitlenip kilitlenmediğini denemek için bir yöntemler listesi sağlar. Google’ın önerilerinin dışındaki seçenekleriniz sınırlı olabilir, bu nedenle önceden hazırlıklı olmak en iyisidir.

HESABINIZI DÜZENLİ OLARAK YEDEKLEYİN. Eğer hesabınıza erişimi kaybederseniz, verilerinizin yakın zamanda yedeğine sahipseniz, daha az darbe alır ve tansiyonunuzun yükselmesi daha az olasıdır. Tüm Google uygulamalarınızdan veya bazılarından veya yalnızca Gmail gibi tek bir uygulamadan tüm verileri indirebilirsiniz. İndirme biçimleri, veri türüne bağlı olarak değişir.

Parolanızı unutursanız Google’ın kimliğinizi doğrulama yollarından biri, önceki parolanızı yazmanızı istemektir. Parolanızı değiştirdiğinizden bu yana bir süre geçtiyse eski parolayı hatırlamak çok zor ya da imkânsızdır. Bu nedenle, Google şifrenizi değiştirdiğinizde – düzenli olarak değiştirmek kötü bir fikir değildir – eski şifrenizin kaydını güvenli bir yerde saklayın.

Burada iyi bir strateji, şifre yöneticinizi kullanmaktır. Çoğu şifre yöneticisi, yeni bir şifre oluşturduğunuzda bir uygulama için mevcut girişi güncellemeyi teklif eder. Bunun yerine yeni bir giriş oluşturmayı seçebilirsiniz. Parola yöneticisi kullanmıyorsanız o zaman her ihtimale karşı eski parolaların bir listesini şifrelİ bir dosyada tutabilirsiniz.

4. Google Hesabınızı Kurtarın

Peki ya şifrenizi gerçekten kaybederseniz veya başka bir nedenle hesabınıza giremezseniz? Google’ın kurtarma sayfasına gidin ve bu soruları yanıtlamaya başlayın.

Sahte bir Google hesabıyla hesap şifresi kurtarmayı denediğimizde Google önce kullandığımız son şifreyi sordu. Ardından alternatif e-posta adresine bir doğrulama kodu göndermek istedi. Ayrıca telefona da bir doğrulama kodu gönderebileceğini ve güvenlik sorumu yanıtlayabileceğimi söyledi. (Google’ın artık güvenlik soruları kullanmadığını iddia etmesine rağmen) istedi. Bu seçeneklerden hiçbirini yapamadığımı işaretlediğimizdeyse son olarak hesabı kurtarmayı yeniden denememiz gerektiğini söyledi. Yani hesap şifrenizi sıfırlamak istiyorsanız Gmail hesabı güvenlik önerilerini mutlaka dikkate almalısınız.

Bu arada, Google Hesabınızda oturum açamıyorsunuz sayfasına gitmeyi ve sunulan seçeneklerden birini veya birkaçını seçmeyi deneyerek sunulan başka seçenekler olup olmadığını görebilirsiniz.

E-postalarınızı ve diğer Google verilerini gerçekten elinizin altında tutmak istiyorsanız, hesabınızı geri yüklemek için mümkün olduğunca çok yolunuz olduğundan emin olun ve her ihtimale karşı hepsini yedeklemeyi unutmayın. Aksi takdirde, yapabileceğiniz her şeyi denedikten sonra, Google’ın “Hesap kurtarma adımlarını tamamlamak için ipuçları” sayfasının alt kısmında önerdiği şeyi yapmanız ve yeni bir hesap oluşturmanız gerekebilir.

Leave a Reply

%d bloggers like this: