Gmail Kişi Ekleme Nasıl Yapılır? Eklenen Kişi Nasıl Engellenir?

Gmail Kişi Ekleme veya Engelleme Nasıl Yapılır?

Gmail kişi ekleme ve kişi engelleme süreci oldukça kolaydır. Tüm büyük e-posta sağlayıcıları gibi, Gmail de kişi ekleme ve kişi engelleme işlemlerine izin verir. Böylece istenmeyen kişilerin e-postalarını engelleyebilirsiniz ve e-posta adreslerini de ezberlemek zorunda kalmazsınız. Telefon numaralarıdoğum günleri ve fiziksel adresler gibi diğer iletişim bilgilerini de ekleyebilirsiniz.

Kişi engelleme ve engellemeyi kaldırma, yalnızca birkaç adımdan oluşan basit bir işlemdir ve bu kişiler engellendiklerini bilmeyeceklerdir. Kişi engelleme ve engellemeyi kaldırma özelliğinin nasıl kullanılacağını bilmek önemlidir. Gmail’de kişilerinizi engellemek ve engelini kaldırmak, iki tıklamayla basit bir işlemdir. Bir kişiyi engellediğinizde, adreslerinden gelen mesajlar Spam klasörünüze düşer, ancak engellendiklerinin farkına varmazlar. Ve onları bir süreliğine geçici olarak engellemek istiyorsanız, engellemeyi kaldırmayı unutmayın.

Gmail Adres Defterinde Kişiler

Şaşırtıcı derecede güçlü bir araç olan Google Kişiler’i kullanarak birçok cihaz ve uygulamada kişilerinizi senkronize edebilirsiniz. Kişilere erişmek için pencerenin sol üst köşesinde Gmail kelimesinin yanındaki oku tıklamanız yeterlidir.

E-posta kişileri, Android telefonunuza eklediğiniz kişilerle ve Google hesabınızla giriş yapabileceğiniz herhangi bir hizmete eklediğiniz telefon kişileri, Kişiler altında yer alacaktır. Arkadaşlar, Aile, İş Arkadaşları vb. etiketleri, kişilerinizi düzenlemenizi kolaylaştırır.

Kişilerinizi güncel tutarsanız, e-postaları daha hızlı oluşturabilirsiniz. Bir ad yazmaya başlamak yerine, adı yazarken alıcının e-posta adresi otomatik olarak görünecektir.

Gmail’de kişi nasıl eklenir?

 1. Google uygulamaları düğmesini tıklayın.
 2. Açılır menüdeki Kişiler düğmesini tıklayın.
 3. Kişiler ekranınız görünecektir. Sağ alt köşedeki Yeni kişi ekle düğmesini tıklayın.
 4. İletişim bilgilerini girin ve ardından Kaydet ‘i tıklayın.

Gmail’de bir kişiyi düzenlemek için ise;

 1. Google uygulamaları açılır menüsünde Kişiler’i seçin.
 2. Düzenlemek istediğiniz kişiyi bulun, ardından Kişiyi Düzenle ‘yi tıklayın.
 3. Artık kişide istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Varsayılan olarak, yeni bir adrese e-posta gönderdiğinizde Gmail, adresi kişilerinize ekler. Ardından, kişinin bilgilerini gerektiği gibi düzenlemek için kişilerinize gidebilirsiniz.

Gmail’de kişi nasıl engellenir?

 1. Kişiden gelen e-posta mesajını açın.
 2. Mesajdaki yanıtla düğmesinin yanındaki üç nokta (üç dikey nokta) düğmesini tıklayın.
 3. Kişi adının kişinin adı olduğu [Kişi Adı] Engelle’ye tıklayın.
 4. Açılan pencerede  seçiminizi onaylamak için Engelle  düğmesine tıklayın.

Android ve iOS telefonlar için Gmail mobil uygulamasında da kişi engelleme süreci aynı derecede kolaydır. Dikey üç nokta yerine, iOS mobil uygulamasında engelleme seçeneğine erişmek için dokunmanız gereken üç yatay nokta var. Üstte, gönderenden gelecek e-postaların spam olarak işaretleneceğini söyleyen küçük bir başlık görüntülenir. Buradan seçiminizi yapabilirsiniz.

Gmail Kişi Ekleme Engelini Kaldırma

 1. Gmail ayarlarına gidin. (dişli çark simgesini tıkladığınızda https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/general linki açılır )
 2. Filtreler ve Engellenen Adresler sekmesine tıklayın.
 3. Ardından Ekranın en altına gidin ve engellenen adreslerin bir listesini göreceksiniz.
 4. Engelini kaldırmak istediğiniz kişiyi bulmak için listeyi kaydırmanız ve Engellemeyi Kaldır bağlantısını tıklamanız gerekir. Ayrıca birden fazla veya tüm adresleri seçebilir ve  Seçilen adreslerin engellemesini kaldır’ı tıklayabilirsiniz.
 5. Açılan pencerede  seçiminizi onaylamak için Engellemeyi Kaldır düğmesine tıklayın.

Android ve iOS telefonlar için Gmail mobil uygulamasında da kişi engelini kaldırma süreci aynı derecede kolaydır. Birinin engellemesini kaldırmak için, o kişiden veya hesaptan gelen eski bir e-postayı bulun ve açılan menüyü görüntülemek için tekrar üç noktayı tıklayın. Çubuğu kaldırmak için [Ad] Engellemeyi Kaldır seçeneğine dokunun.

1 Comment

Leave a Reply

Previous Story

YouTube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? Ücretsiz Chrome Reklam Engelleme Uzantıları

Next Story

Gmail Profil Resmi Değiştirme, Profil Resmi Koyma ve Silme

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: