Gmail Düzgün Çalışmıyorsa 2023 Model Sorun Giderme Yöntemleri

  • 2023 yılında ilk ayın bitimine az bir zaman kala Gmail sorunları yaşıyor olabilirsiniz.
  • Eğer Gmail düzgün çalışmıyorsa tekrar stabil çalışmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz bazı sorun giderme adımları vardır. 
  • Tarayıcınızda bir sorun olmadığından emin olun; Gmail’i farklı bir tarayıcıda çalıştırmayı deneyebilir ve tarayıcı uzantılarını devre dışı bırakabilirsiniz. 
  • Ayrıca Google Drive’da yer açmanız, tarayıcı önbelleğinizi temizlemeniz veya cihazınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. 

iphone ipad gmail şifre değiştirme

Gmail, neredeyse herkesin ortak noktalarından biridir; Mac, PC, iPhone veya Android kullanıyor olmanız, evden veya bir ofiste çalışmanız fark etmeksizin, en az bir Gmail hesabınız olması ihtimali yüksektir. Ve bu, neredeyse kesinlikle Gmail’in düzgün çalışmamasına neden olan bir tür aksaklıkla karşılaşmış olabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca Gmail’in yakın tarihi hakkında bilgi almak isteyenler için bu makalemizi öneririz: Gmail nedir?

Gmail web sitesinin ya da uygulamasının aniden düzgün çalışmamaya başlamasının birçok olası nedeni olabilir, ancak iyi haber şu ki, sorunu çözmek ve tekrar Gmail’i sorunsuz kullanmaya başlamak için yapabileceğiniz birkaç basit şey var. 

Gmail uygulamasını ya da web sitesini kapatıp yeniden açın

Gmail çalışmıyorsa, genellikle yapmanız gereken tek şey Gmail uygulamasını ya da web sitesini kapatıp yeniden açmaktır.

Bir web tarayıcısındaysanız, tarayıcıyı kapatın, yeniden açın ve Gmail web sitesine geri dönün. Eğer iPhone ya da Android bir telefondan Gmail’i kullanıyorsanız uygulamayı kapatın ve yeniden başlatın. 

Gmail hesabınızda farklı bir tarayıcıdan oturum açın

Sorununuzu gidermenin bir sonraki en basit yolu, Gmail’i başka bir tarayıcıda denemektir. Örneğin, genellikle Chrome kullanıyorsanız, Firefox’ta Gmail’i açın ve orada çalışıp çalışmadığına bakın. Çalışırsa, Chrome’da neden çalışmadığını anlamak başka bir zaman çözmeniz gereken bir şey olabilir, ancak en azından gününüze devam edebilirsiniz. Aynı şekilde, mobil uygulamada çalışmıyorsa, bir tarayıcıya geçin ve orada daha iyi bir deneyim yaşayıp yaşamadığınızı görün.

Gmail’de hizmet durumunun devre dışı olup olmadığını kontrol edin

Sorun belki de bilgisayarınızda, telefonunuzda veya tarayıcınızda değildir. Gmail’in düzgün çalışmamasının nedeni Gmail hizmetinin çevrimdışı olması olabilir. Öğrenmek için, Downdetector’da Gmail’in ağ durumunu kontrol edebilir veya Google’a “Gmail hizmet durumu çevrimdışı mı” yazıp aratabilirsiniz. Bir hizmet kesintisi varsa, çözülmesini beklemeniz gerekir.

Google Depolama alanınızı kontrol edin

Google Drive, Gmail’inizin depolandığı yer olduğundan, Google Drive hesabınızda da depolama alanınız biterse, Gmail ile ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz . Alanın azalıp azalmadığını kontrol edin ve gerekirse boş alan açın.

İnternet bağlantınızda herhangi bir sorun olmadığından emin olun

Bu kolaylıkla anlaşılabilir, ancak yine de WiFi veya hücresel olarak güvenilir bir internet bağlantınız olduğundan da emin olun.

Örneğin, evinizdeki internet bağlantısı WiFi sinyali çok güçlü olmasına rağmen çevrimdışı olabilir. Mobil cihazınız WiFi üzerinden bağlanmaya çalışıyor olabilir, ancak herhangi bir veri alışverişi gerçekleşmiyor olabilir. Kontrol etmek için diğer uygulamaların veya web sitelerinin düzgün çalışıp çalışmadığına bakın.

Bir mobil cihaz kullanıyorsanız WiFi’yi kapatabilir ve cihazınızı hücresel bağlantıyla kullanmaya zorlayabilirsiniz. 

Bilgisayarı yeniden başlatın

Hâlâ başarılı olamıyorsanız, ister bilgisayar, ister Android telefon veya iPhone olsun, cihazınızı kapatın ve ardından yeniden başlatın. Ardından Gmail’i tekrar deneyin. Bazen, hafızanızdaki veya bir uygulama veya tarayıcıdaki sorunları gidermek için cihazı yeniden başlatmak yeterlidir.  

Tarayıcı eklentilerinizi devredışı bırakın

Gmail ile ilgili sorun belirli bir web tarayıcısıyla sınırlı görünüyorsa, Gmail ile çakışan bir tarayıcı uzantısı veya eklentisi kullanıyor olabilirsiniz. İyi haber şu ki, uzantılarınızı devre dışı bırakmak ve bunun sorunu çözüp çözmediğini görmek çok kolay. Tüm uzantılarınızı devre dışı bırakın ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın. Varsa, Gmail ile çakışan sorunlu uzantıyı bulana kadar bunları teker teker yeniden açmayı deneyebilirsiniz. 

Tarayıcı önbelleğinizi temizleyin

Son olarak, tarayıcınızın önbelleği de Gmail’in düzgün çalışmasını engelliyor olabilir. Bunu test etmek için tarayıcınızın önbelleğini ve tanımlama bilgilerini temizlemeyi deneyin. Örneğin, Chrome’da önbelleğinizi ve çerezlerinizi nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır ve bir iPhone kullanıyorsanız , Gmail uygulamasını kaldırın ve ardından App Store’dan yeniden yükleyin. Bir Android cihaz kullanıyorsanız, adımlar, çalıştırdığınız telefona ve Android sürümüne bağlı olarak biraz değişebilir, ancak genel prosedür şu şekildedir:

  1. Ayarlar uygulamasını başlatın.
  2. Uygulamalar ve Bildirimler’e dokunun.
  3. Uygulamalar listesine gidin ( Tüm uygulamaları gör öğesine dokunmanız gerekebilir ) ve Gmail öğesine dokunun.
  4. Depolama ve önbellek öğesine dokunun.
  5. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Leave a Reply

Previous Story

Yürüyerek Para Kazanma Uygulamaları 2023, Adım Atarak Para Kazanma

Next Story

E-posta örnekleri nelerdir? 2023 E-Posta Oluşturma Tavsiyeleri

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: