Gmail Açma ve Yeni Hesap Oluşturma Linki – Gmail hesabı nasıl açılır?

Yeni Gmail Hesap Açma 2023

Gmail, bir Google hesabı oluşturduğunuzda aldığınız birçok hizmetten yalnızca biri olsa da tüm niyet ve amaçlar için bunları aynı şey olarak düşünebilirsiniz. Bir Google hesabına kaydolduğunuzda, otomatik olarak Gmail hesabı açmış olursunuz ve bir Gmail hesabınız varsa, bu zaten bir Google hesabı oluşturduğunuz anlamına gelir.

Gmail’in yakın tarihi hakkında bilgi almak isteyenler için bu makalemizi öneririz: Gmail nedir?

Başka bir deyişle, Google hesabına sahipseniz, Gmail hesabınız vardır. Ya da Gmail hesabınız varsa Google hesabınız var demektir. Google veya Gmail hesabınız ayrıca size Google Dokümanlar, Google Drive, Google Haritalar ve daha onlarcası dâhil olmak üzere diğer uygulama ve hizmetlerden oluşan geniş bir kitaplığa ücretsiz erişim imkânı sağlar.

Google’ın tüm hizmetleriyle kullanmak üzere yeni bir Gmail e-posta hesabını nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bağlantılarımızı kullanarak bilgisayarında bir web tarayıcısını veya mobil uygulamanı kullanarak Gmail hesap aç. Hesabını nerede oluşturursan oluştur, herhangi bir web tarayıcısı veya cihazdan ona erişebilirsin.

Bilgisayarda Yeni Bir Gmail Hesabı Açma 2023

 1. Mac veya PC’nizde Google’ın Google Hesabınızı Oluşturun sayfasına gidin. Oraya doğrudan gidebilir veya Google.com’a gidip Oturum Aç’ı ve ardından Hesap oluştur’u tıklayarak bulabilirsiniz.
 2. İlk sayfayı tamamlamak için talimatları izleyin; adınızı ve soyadınızı girerek başlayın. Yasal adınız olması gerekmez, ancak Gmail’de tanımlanmak istediğiniz şekilde olmalıdır.
 3. Kullanmak istediğiniz e-posta kullanıcı adını girin. Milyarlarca Gmail kullanıcısı olduğunu ve bu nedenle ilk tercihinizin uygun olmayabileceğini unutmayın. 
 4. İstediğiniz parolayı girin ve ikinci kez Onayla alanına girin. Emniyet ve güvenlik için parolanız güçlü olmalıdır — en az 8 karakter uzunluğunda (ve tercihen 12 karakter) büyük ve küçük harfler, sayılar ve simgelerden oluşan bir kombinasyon kullanın.
 5. İleri’ye tıklayın.
 6. Hesabınızı kurmak için talimatları takip etmeye devam edin. Cep telefonu numaranızı girin — bu isteğe bağlı bir adımdır, ancak oturum açarken bir sorun olması durumunda hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olması için önemle tavsiye edilir. Aynı şekilde, hesap kurtarma işlemine yardımcı olması için ikincil bir e-posta adresi de eklemelisiniz. Ayrıca doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girin. 
 7. İleri’ye tıklayın. 
 8. Google sizden telefon numaranızı doğrulamanızı isteyebilir. Belirlediğiniz cep telefonu numarasına bir kod almak için Gönder’e tıklayın ve ardından telefon numarasının size ait olduğunu doğrulamak için kodu girin.
 9. Bu numarayı diğer Google hizmetleriyle kullanmak istiyorsanız (Google Meet ile görüntülü görüşmeler için kullanmak gibi) Evet, varım’ı tıklayın. Aksi takdirde, Atla’yı tıklayın. 
 10. Son olarak Google’ın hizmet şartlarını inceledikten sonra Kabul ediyorum’a tıklayın.

Artık bu tarayıcıda bu yeni Google hesabına giriş yaptınız. Hesabınız kurulduktan sonra, Gmail’deki kişilerinize erişebilir ve bu kişileri bulmak, eklemek ve yönetmek için Google hesabınızı kullanabilirsiniz.

iOS ya da Android Telefonlarda Yeni Gmail Hesabı Açma 2023

google hesabı oluşturma, google hesap oluştur, google aç, gmail aç, gmail açma, gmail açmak, gmail hesabı nasıl açılır, gmail hesabı açmak, google hesabı açmak, google hesap oluşturmak, gmail hesap aç, gmail hesap aç yeni, yeni gmail hesap aç, yeni gmail hesabı oluştur, gmail hesap oluşturma, gmail hesap oluştur

 1. Gmail uygulamasını açın ve sağ üstteki hesap simgesine dokunun.
 2. Başka bir hesap ekle’ye dokunun. 
 3. Hesap ekle ekranında Google’a dokunun.
 4. Google ile Oturum Açma ekranında , Hesap oluştur’a dokunun ve Kendim için’i seçin. 
 5. Adınızı ve soyadınızı girin. Yasal adınız olması gerekmez, ancak Gmail’de tanımlanmak istediğiniz şekilde olmalıdır. İleri’ye dokunun.
 6. Doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girin, ardından İleri’ye dokunun. 
 7. Hazır Gmail adreslerinden birini seçin veya kendi benzersiz adresinizi oluşturmak için Kendi Gmail adresinizi oluşturun’a dokunun. İleri’ye dokunun.
 8. Yeni Google hesabınız için güçlü bir parola oluşturun ve ardından İleri’ye dokunun.
 9. Şifrenizi unutursanız hesabınızı kurtarmak için ve diğer Google hizmetlerinde (Google Meet ile görüntülü aramalar için kullanmak gibi) kullanılabilecek bir telefon numarası ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak istiyorsanız, bir cep telefonu numarası girin ve ardından Evet, varım seçeneğine tıklayın. Aksi takdirde, Atla’yı tıklayın. 
 10. Bir telefon numarası eklediyseniz, numaranıza kısa mesajla gelen doğrulama kodunu girin. 
 11. Son olarak Google’ın hizmet şartlarını inceledikten sonra Kabul ediyorum’a tıklayın.

Yeni Gmail Hesap Açma Resimli Anlatım 2023

Previous
Next

Dünyaca ünlü e-posta hizmeti Gmail’de yeni bir hesap açmak isteyenlerin sayısı 2023’te de oldukça fazla. Bu yüzden birçok internet kullanıcısı Gmail hesabı nasıl açılır sorusunun cevabını merak ediyor. Hiç şüphesiz birçoğu da Gmail açma işleminin çok kolay olduğunu bilmiyor.

Bir Google hesabı oluşturarak Gmail açmak çok kolaydır. Dünyanın en popüler, en güvenli ücretsiz mail hizmeti Gmail’de yeni hesap açmak isteyenler için Gmail hesabı nasıl açılır sorusunun cevabını veriyoruz.

Gmail e-posta hesabı oluşturup oturum açmak, Google hesap avantajlarından yararlanmak için talimatları uygulayın.

Yeni Gmail hesabınızı aşağıdaki adımları takip ederek açabilirsiniz:

 • Buraya tıklayın ve Gmail hesap oluşturma sayfasına gidin.
 • “Ad, Soyad, Kullanıcı Adı, Şifre” bilgilerinizi girin.
 • İleri”ye tıklayın.
 • Telefon numarası, Kurtarma E-posta Adresi, Doğum Tarihi, Cinsiyet” bilgilerinizi girin. 
 • İleri”yi seçin.

 

Gmail açtıktan sonra Dokümanlar, Google Drive, Google Fotoğraflar, Google Takvim gibi tüm bu hizmetler de ücretsizdir. Ayrıca işletmeler için Google Workspace ile de şirket maili oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi için: Gmail Şirket Hesabı Giriş

Gmail’de oturum açarken yaşadığınız sorunlar için ilgili makalemizdeki çözümleri mutlaka deneyin: Gmail Oturum Açma

Gmail Giriş 2023

 1. https://gmail.com‘a gidin.
 2. Kullanıcı adınızı girin ve İleri’ye tıklayın.
 3. Şifrenizi girin ve İleri’ye tıklayın.
 4. Gmail’de oturumunuz açılacaktır.

 

Daha detaylı bilgi için şu yazımıza gidin: Gmail’de oturum açma

Leave a Reply

Previous Story

Gmail mail kurulumu nasıl yapılır? Gmail SMTP, POP3, IMAP Kurulumunda Varsayılan Ayarlar

Next Story

Google’ın merkez binası nerededir?

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: