E-posta örnekleri nelerdir? 2023 E-Posta Oluşturma Tavsiyeleri

Bu makaleyi, kişisel veya iş amaçları için iyi e-posta adresleri örnekleri aradığınız için okuyorsunuz. Temel olarak e-posta oluşturmak kolaydır, ancak bazen insanlar kendi e-posta adlarını oluşturma konusunda kafası karışır.

Yeni başlayanlar için, önce e-postanın ne olduğunu ve o e-postayı hangi amaçla oluşturduğunuzu anlamanız iyi olur. Kısaca e-posta (elektronik posta) kavramı, bilgisayar ağları ve internet aracılığıyla sayısal mesajların gönderilip alınmasına yarayan bir araçtır.

Zaten bazı iyi e-posta adresi fikirleriniz olsa bile, yeni kullanıcı adınız için en iyi kombinasyonu nasıl seçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

kurumsal örnek e-postalar, örnek e-posta adresleri

 1. Hatırlaması kolay: Adınız mevcut değilse, e-posta programı bir sayı dizisi eklemenizi önerebilir, örneğin ceydamert3147123. Siz dâhil hiç kimse bu e-posta kimliğini hatırlayamayacaktır. En kötü durum senaryosu: Bir iş bağlantısı sizinle iletişim kurmanın çok zor olduğunu fark eder ve bunun yerine başka birini tercih edebilir.
 2. Telaffuz etmesi kolay: Bir e-posta adı genellikle söylediğimiz bir şey değil, YAZDIĞIMIZ bir şey olduğundan, bu mantıksız görünebilir. Telefonda birine e-posta adresinizi söylemeniz gerektiği zamanlar hariç. Burada, hattın diğer ucundaki kişinin e-posta kimliğinizi ilk denemede duyabilmesi ve doğru yazabilmesi önemlidir.
 3. Kodlanması kolay: Tüm kişilerinizin telefonlarının ufacık küçücük ekranlarında e-posta adresinizi okuyup yazdıklarını düşünün. Onlara bir ara verin ve yazmakta zorlanmayacakları bir e-posta kimliği seçin.
 4. İyi bir ilk izlenim bırakır: PrincessPink, arkadaşlara yazarken bir e-posta kimliği için sevimli bir ad olabilir, ancak iş dünyasında güven uyandıran bir kullanıcı adı olmayabilir. Bir iş e-posta adresi oluştururken, profesyonel bir izlenim bırakan bir ad seçmek için zaman ayırın.

E-posta örnekleri nelerdir?

Şu anda, kişisel amaçlar için e-posta kullanımı çok fazladır. Özellikle teknolojiden anlayan, bilgisayar ve internet ile sürekli iletişim hâlinde olanlar. Başka bir deyişle, bir e-posta, bir kişinin internet üzerindeki kişisel kimliği olarak işlev görebilir.

Genellikle kişisel e-posta, mesaj gönderip almak, belge (pdf, doc, excel) gönderip almak ve e-posta yoluyla diğer iletişim faaliyetleri için kullanılır. Ayrıca Facebook, Twitter, Instagram, Line ve benzeri bir sosyal medya hesabı oluşturmak için kişisel bir e-postaya da ihtiyaç vardır.

Aşağıda kişisel e-posta adresi örnekleri verilmiştir:

1. Gmail Adresi Örnekleri

gmail e-posta örnekleri, gmail örnekleri, örnek gmail adresleri, gmail adresi örnekleri, gmail adresi önerileri

Gmail’de oturum açma adımları hakkında detaylı bilgi almak için Gmail Giriş adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

2. Yahoo Mail Örnekleri

yahoo e-posta örnekleri, yahoo mail örnekleri, örnek yahoo mail adresleri

3. Diğer Ücretsiz E-posta Örnekleri

 • yoncasurlu@outlook.com
 • dermandede@hotmail.com
 • kalendersude@live.com
 • jalesuatoglu@aol.com
 • demetturkan18@icloud.com

Profesyonel E-posta Örnekleri

Şu anda, çoğu iş veya ticari faaliyetlerde bulunmak için e-posta kullanıyor. Bu e-postanın kullanımı genellikle kişinin işi veya mesleği ile ilgili dijital dosya veya belgeleri başkalarına göndermek içindir.

Kişisel e-postanız için son derece orijinal ve havalı bir e-posta adresi düşünmüş olabilirsiniz. Ve yaratıcı e-posta kimliklerinin genellikle genel adlardan çok daha akılda kalıcı olduğu doğrudur. Ancak, örneğin işiniz ve kurumsal bir imaj oluşturma söz konusu olduğunda, daha geleneksel e-posta adresi adı fikirlerini düşünmeniz gereken zamanlar da vardır. İşte iş e-posta adresi fikirleri düşünürken aklınızda bulundurmanız gereken altı kural:

örnek kurumsal eposta adresleri, kurumsal eposta örnek, kurumsal eposta yazımı, kurumsal eposta oluşturma önerileri

 1. Her zaman işletmenizi yansıtan bir kullanıcı adı veya alan adı kullanın; bu daha profesyonel görünür.
 2. Asla saçma takma adlar veya numaralar kullanmayın. Bu, sunmaya çalıştığınız profesyonel imajdan uzaklaşmanıza neden olacaktır.
 3. Temiz görünen ve hatırlaması kolay standart bir formata bağlı kalın.
 4. Bir iş e-posta adı söz konusu olduğunda, e-posta sağlayıcınızın genel alan adı çok profesyonel bir izlenim bırakmaz. @ sirketismi.com gibi benzersiz bir alan adı çok daha akılda kalıcıdır.
 5. Serbest çalışan veya küçük işletme sahibiyseniz, e-posta etki alanının @ önüne koymak için alternatifleri düşünün. Her zaman kendi adınızı kullanmak zorunda değilsiniz. Hurriyet.com gibi profesyonel bir alan adıyla birleştirildiğinde, sonuç kolay profesyonel bir e-posta adresidir. Müşterilerin kolayca aklında tutabilmesi gerekir.
 6. Diğer profesyonel kullanıcı adı fikirleri, alan adının önünde kişisel adınız yerine iş unvanınızı, pozisyonunuzu veya departman adınızı kullanmayı içerir.

Hâlihazırda birçok şirket, çalışan e-postası oluşturmak için şirketin web sitesinin etki alanını kullansa da, çalışanların veya iş adamlarının ücretsiz e-posta hizmetlerini kullanması alışılmadık bir durum değildir.

1. Şirket Etki Alanı Kullanan E-posta Adresi Örnekleri

 • help@dmdpresident.com
 • feedback@compacompany.com
 • recruit@farmacyco.co
 • support@pharmatern.com
 • hehelpi@holding.ic
 • jonathsera@monroe.com
 • riodeocosta@maralogluco.com

2. Ücretsiz E-posta Adresi Örnekleri

Yaratıcı Kişisel E-posta Örnekleri İçin Yaratıcı Öneriler

Hâlâ mevcut olan harika e-posta adresi fikirleri bulmak bazen zor olabilir. Genellikle yaratıcı bir e-posta adresi fikriniz vardır, ancak tercih ettiğiniz ad zaten alınmıştır. Bu, özellikle John Smith gibi yaygın olarak kullanılan bir adınız varsa veya popüler bir sektörde çalışıyorsanız geçerlidir. Ancak zor, imkansız anlamına gelmez! Kullanılabilir ad kombinasyonlarını bulmak için bu e-posta adresi örneklerinden bazılarını deneyin:

örnek kurumsal eposta, kurumsal eposta örneği

 • Adınızın ilk harfini tam soyadınızla birlikte kullanın
 • Göbek adınızı ekleyin
 • Bir takma ad ve soyadınızı kullanın
 • Kelime sırası arasında geçiş yapın
 • Özel karakterler ekleyin
 • Hakkınızda başka bir şey ekleyin

2023 E-posta Oluşturma Tavsiyeleri

Bir e-posta oluşturmak yapmak çok kolay görünebilir ancak e-posta adı seçimi söz konusu olduğunda elbette dikkatsiz davranmamalıyız.

Çünkü bir e-posta adresi, birinin temsili olabilir ve diğer kişilerin o kişi hakkındaki değerlendirmelerini etkileyebilir.

Pekala, çeşitli ihtiyaçlarınız için iyi bir e-posta adresi oluşturmak için bazı kolay ipuçları:

 1. Popüler, güvenli ve kullanımı rahat olan ücretsiz e-posta hizmetlerini kullanın. Ücretsiz e-posta hizmetlerinden bazıları Gmail.com, Mail.Yahoo.com, Hotmail.com‘dur.
 2. Adınızla eşleşen basit bir e-posta adresi oluşturun, örneğin; ayanoglu_verda@gmail.com.
 3. Noktalar (.), Tire işaretleri (-) veya alt çizgi (_) gibi yazması kolay tireler kullanın. Örneğin; deren_colakoglu_9@gmail.com veya deren.colakoglu.2023@gmail.com.
 4. İş veya iş e-postası, profesyonelce olmadığı düşünülebileceği için hatırlanması zor sayılar veya karakterler kullanmamalıdır. Sayı kullanmak yerine mesleğinizi e-posta adresi adına eklerseniz daha iyi olur. Örneğin; didit.desainer@yahoo.com.
 5. E-posta için güçlü, ancak yine de hatırlaması kolay bir parola oluşturun. Güçlü parola oluşturma detayları hakkında yazdıklarımızı okuyun.

Yukarıdaki açıklamadan, temelde e-posta yapmanın çok kolay olduğunu anlayabiliriz. Ancak e-postanın sahibini temsil edeceği için oluşturulacak e-postada isim kullanımına dikkat etmeliyiz.

Bir e-postada bir isim seçmenin yanı sıra, e-posta hesabı için güçlü ve hatırlaması kolay bir şifrenin kullanılması da dikkat etmemiz gereken çok önemli bir husustur.

Leave a Reply

Previous Story

Gmail Düzgün Çalışmıyorsa 2023 Model Sorun Giderme Yöntemleri

Next Story

Gmail nedir? Gmail hesabı ne işe yarar? Gmail giriş nasıl yapılır? Gmail ücretli mi?

Latest from Genel

Hotmail Login

Hotmail login has been replaced by Microsoft as Outlook login. 2023 current Hotmail login and Hotmail

%d bloggers like this: